Fatih Terim’den tezlere karşılık

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, son günlerde çıkan istifa haberleriyle ilgili bir açıklama yayımladı.

Deneyimli teknik yöneticinin Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle;

“Son günlerde hakkımda yapılan haberleri, muhakkak planlar dahilinde oluşturulan dedikodu içerikli paylaşımları büyük bir dikkatle takip ediyorum.

Biliyorum ki; Fatih Terim ile Galatasaray isminin yan yana gelmesinden duyulan rahatsızlık yeni değil.”

“CESARET EDİLEMEYECEK BİR PROJE İÇİN YOLA ÇIKTIK”

“Her dönemin belirli kısımlarında, mevsimsel olarak kendisini yine eden benzeri içerikli ataklara karşı artık epeyce daha hazırlıklı olduğumun da ayrıyeten bilinmesini isterim.

Galatasaray’da yaşadığımız birfazlaca muvaffakiyetin akabinde dönem başında Sayın Liderimiz liderliğinde, İdare Şuramız ile bir arada Galatasaray’ın sırf bugününü değil, geleceğini şekillendireceğini düşündüğümüz, Türkiye koşullarında pek de kolay yürek edilemeyecek bir proje için yola çıktık.”

“KOLAY OLMADIĞINI BİLİYORDUK”

“Bu seyahat esnasında yüzleşmemiz gereken sayısız zorluk olduğunu, bu gayenin gerçekleştirilebilmesi ismine büyük fedakarlıklar yapılması gerektiğini, toleransın neredeyse hiç olmadığı bir futbol ildiminde skor kadar geleceğe endeksli bir grubu, isimleri Galatasaray ile birlikteken herkesi daima muvaffakiyete alıştıran beşerler olarak, tüm futbol kamuoyuna kabul ettirmenin hiç de kolay olmadığını biliyorduk.”

“Bu, sonunda kulübünün geleceği ismine kendi ismini, mesleğini riske etmekten çekinmeyecek kadar cesaretli insanların seçeceği ve sonuna dek gerisinden gideceği bir yoldu ve bu yola Sayın Başkammızın dayanağı, İdare Konseyimizin teveccühü ve taraftarımızın inancı ile daima birlikte çıktık.”

“GALATASARAY’A ZİYAN VERİRSEM BIRAKIRIM”

“Sezonun bu kısmında geldiğimiz noktada dilek ettiğimiz konumda olmadığımız bir gerçek. Bunun sorumluluğu bir bireye ilişkin ise, o benim ve yapılan tüm gelecek planının Galatasaray’a ziyan verdiğini, bir noktada tıkanıklık gösterdiğini yahut ileri gitmeyeceğini düşündüğüm an gereğini yapacak kadar Galatasaraylıyım.”

“Ancak, Galatasaray’ın geleceği; futbolun geldiği toplumsal ve kültürel ortamda kendi yıldızlarını üreteceği, ekonomik manada geri dönüşü olan, kulübümüzün mali yapısını dengeleyecek oyuncular üzerinden bir strateji oluşturacağı, birebir esnada büyük gayeler için yarışmaktan geri durmayacağı bu projededir.”

“ARKAMDA DEĞERLİ BİR KUŞAK BIRAKMAK İSTİYORUM”

“Takımımıza, çıktığımız yolun sonundaki ışığa güveniyorum. Bugün gelmeyen sonuçların bize döneceğini de biliyorum. Galatasaray ile Türkiye’deki tüm kupaları kazanma sevincini yaşayan, birfazlaca birincisi ve eşsiz başarıyı kendi kulübünde tadan, Avrupa’da çıtayı daima en üste koyan bir teknik yönetici olarak, mesleğimin bu periyodundaki en değerli amacım; rakamsal olarak bir fazla kupa kazanmak yahut daha evvel elde edilen muvaffakiyetleri tekrar yaşatmaktan öte, ardımda kıymetli bir kuşak ve futbol mirası bırakabilmektir.”

“GÖREVE DEVAM EDİYORUM”

Bunun için yılmadan, yorulmadan ve vazgeçmeden, dönem ortasında yaşanılan en büyük hayal kırıklığı daha sonrasında dahi tüm dayanağının bizimle olduğunu paylaşan Sayın Liderimiz ve İdare Heyetimizin göstereceği sabır ve inisiyatif dahilinde en üst çabayla çalışmaya devam edeceğimin bilinmesini isterim.