FCSB Lideri Becali: Galatasaray 10 milyon euro verirse satarım

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Rachid Ghezzal transferinde keyifli sona ulaşamayan Galatasaray, Barış Alper Yılmaz haricinde sağ ön bölgeye bir transfer daha yapmayı planlıyor. Scout takımının teklifiyle gündeme gelen Olimpiu Morutan, Fatih Terim tarafınca onay aldı.

Deneyimli çalıştırıcının listenin en üst sırasına yazdığı 22 yaşındaki yıldız için Rumen grubu 10 milyon euroluk bir bonservis bedeli talep ediyor.

MENAJERİNDEN PAYLAŞIM VE AÇIKLAMA

Galatasaray, Olimpiu Morutan için görüşmelerini sürdürürken, Rumen futbolcunun menajeri Florin Vulturar’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Bu paylaşım, görüşmelerin olumlu ilerlediği formunda yorumlandı.

“BU TRANSFER HAKİKAT SAYILARA OLACAK”

Olimpiu Moruţan’ın menajeri Florin Vulturar çabucak sonrasında Rumen basınına açıklama yaptı. Vulturar “Galatasaray’ın ve Fatih Terim’in ilgisinin olduğu hakikat. Teklifler var lakin bunları açıklayamam. Olimpiu Moruţan, Galatasaray üzere büyük bir kulüpte oynamayı istiyor, bu yaz ayrılacak lakin bu transfer gerçek sayılara olacak.” sözlerini kullandı.

“GALATASARAY’A TRANSFER OLURSAM KEYİFLİ OLURUM”

4-1 kazandıkları Universitatea Craiova maçında bir gol atan Morutan müsabakanın akabinde Galatasaray hakkında konuştu. Rumen futbolcu “Becali kimi koyacağını en âlâ bilir. Eleştirirler daha ileri gitmemi sağlıyor. Daha ucuza transfer olabilmek ismine birinci iki maç makus oynadım. Latife yapıyorum. Galatasaray’a transfer olursam memnun olurum. Neler olacak bakılırsaceğiz. Alexandru Cicaldau’yu transfer için tebrik etmek istiyorum. Ona güzel bahtlar diliyorum“ dedi.

“10 MİLYON VERİRLERSE SATARIM”

FCSB Lideri Gigi Becali ise çabucak sonrasında açıklamayı yaptı; “Octavian Popescu, Florinel Coman, Andrei Cordea kesinlikle oynayacaktır. Olimpiu Morutan’ın ekipteki yerini kaybetmesi olası görünüyor. Olimpiu Morutan’ın açıklamalarına şaşırdım. Galatasaray’dan rastgele bir teklif almadık. Alexandru Cicaldau transferindilk evvel de bir kişi Darius Olaru için ne kadar istediğimi sordu, 10 Milyon € dedim ve husus kapandı. Galatasaray’ın Morutan’ı alacak parası var ancak onu transfer etmek isterler mi bilmiyorum. Aslında oyuncu satmak istemiyorum. Ülke futbolu olarak gerideyiz, kuvvetli bir grup oluşturarak büyük kadroları yenmek istiyoruz. Lakin Galatasaray 10 milyon euro verirse satarım.”

22 yaşındaki Morutan geçen dönem 36 maçta 8 gol atarken 15 golün de hazırlayıcısı olmuştu.