FdI’nin Novi Ligure’deki komiseri Butti’nin homofobik paylaşımı: “Yeter lgbt dayağı, pederastlar dışlanmış durumda”: parti onu cezalandırıyor

AIM

New member
27 Şub 2022
734
0
0
Oylamanın yapıldığı Alessandria eyaletindeki Novi Ligure’de İtalya’nın Kardeşleri Komiseri Alessio Butti görevinden alındı. Karar, dün akşam sosyal medyaya yaptığı bazı müdahalelerin ardından (kendi partisinin eşadlı senatörüyle hiçbir ilgisi olmayan) Alessio Butti’nin “lgbt zorbalığına” duyarlı olmadığını ve “homofobi ve diğer kolaylıklara” karşı duyarlı olmadığını açıklamasının ardından alındı. Belli bir kültür bize empoze etmek istiyor”. “Pederastlar – okuduk – patlamalar halinde tespih toplayabilirler, hatta çığ gibi oy alabilirler, ancak dışlanmış olarak kalırlar”.

Novi Ligure’de bugün belediye başkanı için oy pusulası, ilk turda oyların %47,1’ini alan merkez sol aday Rocchino Muliere ile 20,7’de Forza Italia ve Fratelli d’Italia tarafından desteklenen Maria Rosa Porta arasında oylanacak. %.

Dün gece Butti konuşmanın içeriğini yalanladı ve profilini “kurcalamaktan” söz etti: “Birçok arkadaşım ve tanıdığım da dahil olmak üzere LGBT topluluğuna saygı duyuyorum – ilan etti. Bunlar benim onaylamadığım ve temsil etmeyen ifadelerdir. Benim düşüncem”.

konular