Fernando Santos’tan Cristiano Ronaldo açıklaması

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Portekiz Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Fernando Santos, 2022 Dünya Kupası çeyrek finalinde oynayacakları Fas maçının öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Cristiano Ronaldo tartışmalarıyla ilgili konuşan Santos, yıldız futbolcunun hiç bir biçimde gruptan ayrılmak üzere bir talebinin olmadığını vurgularken çıkan savların temelsiz olduğunu söylemiş oldu.

“Ronaldo asla bana gelip Ulusal Kadrosu bırakacağını söylemedi”

Santos yaptığı açıklamada, “Ronaldo kadronun epey kıymetli bir modülü ve Portekiz’in en kıymetli isimlerinden biri. Ronaldo ile İsviçre maçı öncesine kadar hiç konuşmamıştık. Onu odama çağırdım ve niye 11’de olmayacağını söylemiş oldum. Bundan mutlu muydu? Doğal ki hayır. O çoklukla 11’de oynar. bu biçimde olması olağan. Son derece sakin ve olağan bir konuşmaydı.

Ronaldo asla bana gelip Ulusal Ekibi bırakacağını söylemedi. Ronaldo mutsuz mu? Mutsuz. Zira, oynamayan her oyuncu mutsuz olur. Fakat, ulusal marştan daha sonra modu değişti. Kulübede en çok bağıran, en epey heyecanlanan, gollere en hayli sevinen Ronaldo’ydu. Onu rahat bırakın.”
dedi.

“Basında büsbütün uydurma haberler dolaşmaya başladı”

Bu seçimin büsbütün taktiksel bir seçim olduğunu söyleyen Santos, “Biz yalnızca o günkü maça odaklanmıştık. Bizce büsbütün bir teknik ve taktiksel odaklı bir değişiklikken basında büsbütün uydurma haberler dolaşmaya başladı.” tabirlerini kullandı.

“Elimizden geleni yapıp kazanacağımıza inanıyorum”

Çeyrek finalde karşılaşacakları Fas ile ilgili de konuşan tecrübeli çalıştırıcı, “Fas ile İsviçre içinde farklılıklar var. Fas fazlaca kuvvetli bir ekip. Yalnızca 1 gol yedi ve Küme evresinde 7 puan toplayan tek ekip oldu. Dünyanın en güzel gruplarında oynayan oyuncular var. Lakin bir daha de elimizden geleni yapıp kazanacağımıza inanıyorum.” açıklamasını yaptı.