Fikret Orman: Bu alçakça bir şey

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş Kulübü’nün 2019 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Heyeti’nde 121 imzalı önerge, Divan Başkanlık Heyeti’ne iletildi. Önergede Fikret Orman’ın Beşiktaş Kulübü’nden ihraç edilmesi talep edildi.

Öte yandan Beşiktaş Kulübü’nde Fikret Orman başkanlığında 01.01.2019-12.05.2019 periyodunda bakılırsav yapan idare konseyi idari taraftan ibra edilmedi.

Fikret orman bu gelişmelerin akabinde açıklamalarda bulundu.

Orman açıklamalarında, “Dün niyetim kongreye katılmaktı. 7’den daha sonra bu belge ortaya çıktı. Şafak beni 100 kez uyardı. Son dakika bir belge çıkar, algı operasyonunu her seferinde beceriyorlar. Son dakikada katılmama sonucu verdim. Beşiktaş’ta kendime bakılırsa hayli kıymetli işler yaptım. Arkadaşlarımla epeyce güzel hizmetler verdik. Başkanlığı bıraktıktan daha sonra nereye gitsem, büyük ilgi gördük. Arbede manzaralarının, düzeysiz konuşmaların Beşiktaş’ın fotoğrafı olmamalı. Yaptığımız hizmetlerden daha sonra bu biçimde olmasını istemedim. İbra olup olmamak fazlaca kıymetli değil. Sonuç prestijiyle bir rapor çıktı ve biz bu raporu görmedik. Bu raporla alakalı yargı yolu somut. Bugüne kadar afaki, gökteki kuşlar, dedikodular dinliyorduk. 2 yılın üzerine bu rapor ortaya çıktı. Bu rapor aslında kulübe daha evvelce geldi, ben biliyorum.

“HUKUKEN BU RAPORU ALACAĞIZ”

Bu rapor içerisinden çok şey girdi, çıktı. Bu idaredeki birtakım insanları ilgilendirdiği için o rapordan çıkanlar vardı. O raporun içeriğini bilmiyordum, şu anda da bilmiyorum. Hukuken bu raporu alacağız. Türk adaleti ne diyecek, bu rapor neyi söylüyor bakacağız.

Ortada 102-103 milyon euroluk bir meblağ var. Bu meblağın hangisi bizim devrimizi ilgilendiriyor, onu da bilmiyorum. Söylenen şeylerde futbolculara tazminattan bahsediliyor. Bizim devrimizde küçük ufak tefek olabilir ancak Del Bosque, Ferrari, Abdullah Avcı üzere biroldukça temalı kontrat feshimiz hiç olmadı.

“ALÇAKÇA BİR ŞEY”

Yaptığımız sponsorluklarda Etkin Reklam üzere bir şey de olmadı. Rapor içerisinde duyduğum kadarıyla biroldukça şeye değinilmiş ancak hangisi bizim dönemimizle alakalı bilmiyorum. Alçakça bir şey bu. Kongreden 2 gün evvel yapılıyor. Benim geldiğim günde Beşiktaş’ta kim 100 bin euro’yu yanyana görmüş. Hepinizin bildiği gerçekler bunlar.

102 milyon eurolar falan algıyla bir yere geldi. Güzel tarafınca bakacak olursak algı değil somut bir şey konuşuyoruz artık. Bunları Türk yargısıyla takip edeceğiz. Gerekli hukuksal süreçlere başlayacağız. Bu raporlar nasıl düzenlendi? Benim açımdan milletlerarası şirket de sınıfta kalmıştır. O raporun bugün belirtildi üzere… Milletlerarası isimlerine yakışmadı. Onlarla da davalık olacağız. Bundan daha sonra hukuk konuşacak.

“GERÇEKLER ENİNDE SONUNDA ORTAYA ÇIKACAKTIR”

Beni üzen tarafları var. Gerçekler eninde sonunda ortaya çıkacaktır. Bu süreci daima birlikte yaşadık. Beşiktaş’ın o inanılmaz başarılarına birlikte imza attık. Stadyumu, tesisi yapmamız, marka pahasının üst çıkması. Basketbolun 1970’lerden daha sonra şampiyon olması. Bunu Allah da, Beşiktaşlılar da biliyor. Sokakta görüyoruz. İşim gereği Anadolu’yu da geziyoruz. Beşiktaş taraftarıyla aramdaki alaka, bilinen bir bağlantı. Topluluğumuzu zedelemek istemedim bu kongreye katılarak. Ana maksadım budur.

Memnunlukları daima birlikte yaşadığımız insanların kongrede bize sahip çıkmaması üzdü. Canları sağolsun.

Dava süreçleri başlayacak, ortada somut bir şey var artık. Bu süreç, araştırılan devir, bir kısmı Yıldırım Demirören devrini içeriyor. Serdal Adalı bizim devirde de, o devirde de var. Bizim olduğumuz devirde işin enteresan tarafı, bu raporla alakalı başta Ahmet Işık Çebi var. İmzanın gerisine sığınmakla birlikte, burada daima birlikteiz, ben ayrılmadan evvelki İcra Heyeti Lideri Ahmet Ürkmezgil’di, ondan evvel Ahmet Parıltı Çebi’ydi. İcra Heyeti’nde alınan kararlardı. İşe bakan Ahmet Parıltı Çebi’ydi. Finansmana bakan da şu anki genel müdür.

“NİFAK TOHUMLARI BEŞİKTAŞ’TA YER ETMİŞTİR”

Öbür kulüplerde vardı. Nifak tohumları artık Beşiktaş’ta da yer etmiştir. Bundan daha sonraki süreçte de bunlar çalışılacaktır. Benim olduğum periyotta UEFA cezası almadık. Evvelki periyotlardan alınan cezalardı. Bunla alakalı durumlar vardı. Nasıl olacak bundan daha sonra nazaranceğiz.

Benim kimseden korkacak biri değilim. Üretimi biliyorsunuz. Yürekli bir adamım ben. Kongrede oluşacak nahoş olayların Beşiktaş ile birlikte anılması, benim o fotoğraflarda yer almama gönlüm de Beşiktaş sevgim de yanaşmadı. Serdar Bilgili’nin kongresinden daha sonra olan olaylar hatıramızdı. O yakışıksız manzaralar bize yakışmaz imajlar. Beşiktaş, Türkiye’nin en asil, en eski topluluğudur.

Stadyuma kimsenin kaçak girmediği, ailelerin girdiği bir topluluk olmasını istedim. Ben o fotoğrafta çekindim. O potansiyeli gördüm. Oraya giden arkadaşlar da söylemiş oldu. Olan tertiplerden bahsettiler. Çok ayrıntısına girmeyeyim.

Bize ithaf edilen bir şey var. Hukuken, gerekirse mahkeme kanalıyla isteyeceğiz. Bize verilmek zorunda rapor. Bizden gizlenecek bir şey değil. O raporun içeriği nedir bilmiyorum. Basın bilmiyor, biz de bilmiyoruz. Bu son dakika bunu çıkartır, algı yaratırlar dedi Şafak Beyefendi. Ben umut etmiyordum bu biçimde bir şey olacağını lakin Şafak Beyefendi haklı çıktı.

Fulya Davası’nı, Ahmet Parıltı Çebi gdolayıyordu. Kendi demeçleri var ‘Beşiktaş 97 milyon dolar ziyan gördü bundan’ diye. Raporda Fulya Davası’ndan bahsedilmiyor hiç. Ahmet Işık Çebi’nin kendi tabiriyle 97 milyon dolar ziyan var. O davayı götüren idare ismine Ahmet Parıltı Çebi’ydi. Raporda geçtiğini duymadım. Beşiktaş’ta beni ve arkadaşlarımı itibarsızlaştırmak kime ne kazandırıyor, anlamış değilim. 1.5-2 sene evvelce bizi anonim şirkette ibra etmediler. Dava açarsın, şu evrak var. İbra edilmeme konusu, bu periyotla hiç alakalı olmayan. Bizim konuştuğumuz 2019’un 5 ayı. Biz genel şurada o periyottan ibra olduk. 2019’un mayısı ile ekim ortası. Bu yazılanların hepsi o periyotla alakalı. İbra konusu o devirle alakalı değil. Çok üzgünüm.

Arbedenin bile delikanlılığı vardır. Ben bu biçimde bir şey hayatımda görmedim. Umutlu olduğum tek konu hukuğa gideceğiz. ‘UEFA cezaları var’ Hangi devirle alakalı. ‘Futbolcuların kontratların erken feshi var’ Hangi devir, hangi futbolcu? 102 milyonluk bir algı var. Hangi periyotta? 6.5 senede icra lideri olan, artık lider. CFO’muz artık genel müdür. Ahmet Parıltı Çebi’nin başkanlığında yapıldı. daha sonra Erdal Torunoğulları. daha sonra Umut Güner ile Emre Kocadağ var. O beşerler orada oturuyorlar ve güya saklı kapaklı falan… nazaranceğiz.

Kendim 3-4 sefer Japonya’ya, Çin’e, Malezya’ya seyahatlar yaptım. Bu bir kabahatse 30 yıldır Manchester United, Bayern Münih falan gidiyor. Biz oradayken Bayern oradaydı. Bir 11 tane daire var. 102-103 milyon euro ortasında 11 daire varmış, o denli mi? Beşiktaş’a tapu aldık ya, tapulu daire aldık. Gidin alın tapusunu istifa ettik, ömrümüz vefa etmedi.”
sözlerini kullandı.