Filenin Sultanları yurda döndü

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
2020 Tokyo Olimpiyatları’nda 5’inci olan ve 2021 CEV Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda üçüncülük elde eden Filenin Sultanları, Türk Hava Yolları’na (THY) ilişkin uçakla saat 11.30’da Sırbistan’ın başşehri Belgrad’tan İstanbul’a geldi.

Ulusal kadro kafilesi İstanbul Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı. Ulusal atletler, yolcuların fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmedi.

Belgrad dönüşü İstanbul Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan ulusal atletler, uzun bir müddetdir şampiyonada uğraş ettiklerini ve üçüncü olarak dönmekten büyük memnunluk duyduklarını söz ettiler.

“HEDEFİMİZ ALTIN MADALYA”

Ulusal sportmen Ebrar Karakut, “Ülkemize bronz madalya ile döndüğümüz için hayli memnunuz. Bugünkü başarımız bu grubun yapabileceklerinin yalnızca göstergesi. Bu ülkeye daha epeyce muvaffakiyet getirmek için fazlaca çalışacağız. Gayemiz bir daha sonraki turnuvada altın madalya olacak” dedi.

“ÇOK YORUCU BİR YAZ DÖNEMİ OLDU”

4 ay üzere bir müddetde iki şampiyonaya katıldıklarını söz eden kadro kaptanı Eda Fazilet, “Çok memnunuz ve epeyce gururluyuz. aslına bakarsanız hepimizin yüzleri gülüyor. Çok ağır geçen 4 ayı geride bırakıyoruz.

Ulusal ekip dönemi bizim için fazlaca keyifli geçti. Tüm kadro arkadaşlarımı kutluyorum. Avrupa Şampiyonası’nda en epey çalışan grup bizdik.

5 Mayıs’tan itibaren bu grup durmaksızın çalıştı. Madalya ile bitirdiğimiz için de fazlaca memnunuz. İnanılmaz bir takviye görüyoruz. Bittiği için memnunuz. Kulüp dönemimiz başlıyor.

Pandemiden dolayı Avrupa Şampiyonası ile Olimpiyatlar peş peşe geldi. Çok yorucu bir yaz dönemi oldu. Biraz dinlendikten daha sonra kendimizi kulüp dönemine hazırlayacağız”
diye söz etti.

4 AYLIK BİR MARATONU GERİDE BIRAKTIK

“Madalyalardan daha da değerlisi hoş bir voleybol rüzgarı yaşanması bizi keyifli etti. 4 aydır süren bir maratonda olimpiyat 5’incisi ve Avrupa Şampiyonası’nda 3’üncü olduk. çabucak hemen pandeminin bitmediği bir ortamdayız. Bir taraftan önlemlerin alınması ve buna karşın kazasız belasız bugünlere geldik. Ülkemizi gururlandırarak yurda döndük. Bugün itibariyle devam eden Erkekler Voleybol Şampiyonası var. İnşallah erkeklerde de bu muvaffakiyet devam edecek. Avrupa’da, dünyada üst sıralarda yer aldık.”

“TÜRKİYE’DE HERKES VOLEYBOLU SEVİYOR”

Ekibin fazlaca çalıştığı tabir eden antrenör Giovanni Guidetti ise, “Tokyo’da da 5’inci olduk. Başarılı bir kadroyuz var. Grup fazlaca çalıştı. Ben sahiden takımıma teşekkür ediyorum. Benim takımım ve Türkiye’de herkes voleybolu fazlaca seviyor” halinde konuştu.