Final Fantasy 14’ün Direktörü Metaverse’ün “Eğlenceli” Olduğunu Düşünmüyor

cengiz52

New member
4 Şub 2021
494
0
1
Final Fantasy 14 imalcisi ve direktörü Naoki Yoshida, metaverse’ün “eğlence” olduğunu düşünmüyor.

Weekly Bunshun ile yaptığı bir röportajda Yoshida, MMORPG üstündeki çalışmalarını metaverse’ten uzaklaştırdı.

“Bana nazaran Metaverse’i ‘gerçekliği sanal bir dünyayla değiştiren bir sistem’ olarak görüyorum. Bu yüzden Metaverse’in cümbüş ile ortak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Düşündüğüm metaverse’te, beşerler sanal gerçeklikte bir avatar kullanabilecek ve tıpkı gerçek hayatta olduğu üzere Shinjuku’da gezintiye çıkabilecek ya da alışveriş yapabilecekler. Eğlenceli üzere görünse de orada cümbüş yok.”

Yoshida, bir metaverse projesi üzerinde çalışmayı düşünüp düşünmeyeceği sorulduğunda, “bir Metaverse’ün kendisinden çok sanal gerçeklik ortasında eğlenceli bir şey yapacağını” söylemiş oldu, fakat şu anda bu biçimde bir planı olmadığını lisana getirdi.

Metaverse’ün kesin bir tarifi olmasa da, Yoshida’nın yorumları, biroldukca kişinin Final Fantasy 14’ü bir cins Metaverse – avatarlar aracılığıyla sanal bir dünya deneyimleyen oyuncular olarak çıkabileceğini düşündürerek ilgi cazip bir hal aldı.

Geçen ay, Square Enix lideri Yosuke Matsuda, oyunun geleceğinin blockchain teknolojisinde yattığına inandığını belirtmişti.