Francesco Totti, Dünya Kupası favorisini deklare etti

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
46 yaşındaki eski ulusal futbolcu Francesco Totti, 25 yıllık futbol mesleğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Futbol mesleğinin tamamını Roma’da geçiren Totti, bununla ilgili olarak yöneltilen soru üzerine, “Bundan hiç bir vakit pişman olmadım. Futbola Roma’da başlamak ve Roma’da futbolu bırakmak her vakit amacımdı. Ayrıca transfer konusunda beni ikna edebilecek öteki bir ekip yoktu.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Totti, futboldaki muvaffakiyetini da, ‘kendini adamak, hizmet etmek’ kavramlarına borçlu olduğunu vurguladı.

“İstanbul’u sevdim”

İstanbul’da yaşamayı ve bir ekip çalıştırmayı düşünüp düşünmediğiyle ilgili yöneltilen soruya da Francesco Totti, “Şu an için bu biçimde bir fikrim yok. Geleceğe dair ne olur bilinmez. Çok trafikli bir kent lakin sevdim” ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ile oynadıkları müsabakaların üzerinden hayli geçtiğini lakin zevkli anlar olduğunu lisana getiren Totti, “O eşleşmenin üzerinden çok vakit geçti. Çok eğlenceli lakin zorluydu. Hoş vakit içinderdı” diye konuştu.

“Dünya Kupası’na katılmamaya alıştık”

İtalya Ulusal Futbol Takım’ında forma giyerken unutamadığı anın Dünya Kupası’nı kazandıkları an olduğunu söyleyen Totti, İtalya’nın 2022 Dünya Kupası’na katılamamasıyla ilgili ise, “Sadece bu yıl değil, bundan evvelki Dünya Kupası’na da katılamamıştık, o yüzden hiç üzülmüyorum. Alıştık (gülerek)” dedi.