Fren yerine gaza basan şoför faciaya niye oluyordu

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,636
0
36
Fren yerine gaza basan şoför faciaya niye oluyordu
Tuzla’da argümana bakılırsa arabasıyla cadde üzerinde seyir halinde giden Yasemin Ural, düşen çantası almak için öne eğildi. O esnada fren yerine gaz pedalına basan Ural, arabasıyla kasap dükkanının cam korkuluklarından içeri girdi. 3 arabaya de çarparak durabilen araba maddi hasara sebep oldu.

KALDIRIMDA YÜRÜYEN YAYAYI TEĞET GEÇTİ

Arabanın bir anda kaldırıma çıktığı o anlarda, kaldırımda yürüyen bir yaya vefattan döndü. Süratle gelen araba, yayayı teğet geçti. Baht yapıtı meyyit ve yaralı olmazken, facianın eşiğinden dönüldüğü o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

“ÖLÜM KALIM OLMADIĞI İÇİN KENDİMİZİ ŞANSLI HİSSEDİYORUZ”

Kasap dükkanının sahibi Salih Kayançiçek, “Sabah saatlerinde gelir gelmez şoka uğradık olanları gördükten daha sonra. Bir şoför arkadaşımız direksiyon hakimiyetini kaybediyor. bu biçimde bir şanssız olay oluyor. Mevt kalım olmadığı için şanslı hissediyoruz kendimizi. Bayan, ‘Çantamı alıyordum o ortada direksiyon hakimiyetimi kaybettim. Frene basacağıma gaza bastım.’ demiş. esasen sürücü buradan geçtiği vakit hiç bir şey hatırlamıyor benim anladığım kadarıyla. En son çarpıp orada duruyor. Bize aktarılan bu. Şuradan geliyor 3 dükkanımız ziyan görüyor. daha sonra 3 araca vurup, ileride en sonunda freni tutuyor, aklına geliyor. Frene basıyor arabayı durdurabiliyor” dedi