FTX.US Şefi Brett Harrison, Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) Yorumu Yaptı

cengiz52

New member
4 Şub 2021
494
0
1
Thinking Crypto YouTube kanalıyla yaptığı yeni bir röportajda FTX.US lideri Brett Harrison, alanın yüzlerce eşsiz blockchain ulaştığı için değerli bir konsolidasyon beklediğini söylemiş oldu.

“İşte hakkında fazlaca zayıf bir kanaate sahip olduğum birkaç sıradan kestirim. Birincisi, blockchain alanında konsolidasyon bakılırsaceğimizi düşünüyorum. 200 farklı blok zincirimiz olmayacak. Sanırım nitekim, sahiden güzel olan ve sıklıkla kullanılan bir çiftle sonuçlanacağımızı düşünüyorum, başkaları ise ortadan kalkacak.”

Harrison çabucak sonrasında, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzere sanayinin değerli isimlerine ek olarak, gözünün rakip akıllı kontrat platformları Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) üzerinde olduğunu belirterek, hangi muhakkak projelerin hayatta kalacağından bahsetti.

“Bitcoin muhtemelen olacak zira bu birinci. Ethereum muhtemelen olacak zira birinci gerçek akıllı kontrat tabanlı blockchain. Uzun ömür için yarışan bir avuç layer-1 var. Bence Solana ve Avalanche üzere şeyler ve bunlardan hangilerinin nitekim vakit ortasında tükendiğini nazaranceğiz. Bunun bir kısmı gerçek değişen teknolojinin faydaları olacak.”

FTX.US lideri ayrıyeten, piyasadaki günlük fiyat dalgalanmalarına karşın, blockchain alanına yatırılan para ve iş ölçüsünün uzun vadeli beklentilerine inanmaya güvendiğini söylüyor.

“Son birkaç yılda kriptoya giren tüm kurumsal sermayeyi, risk sermayesini düşünün. Milyonlarca dolar. Varlık fiyatlarının şu anda ne yaptığından bağımsız olarak, yatırım, entelektüel sermaye ve [ve] teknolojik gelişmeler olduğunu biliyorsunuz. Bunun alan için uzun vadeli bir yükseliş olduğunu düşünüyorum. Bunun varlık fiyatlarıyla ilgili kısa vadede ne manaya geldiğini varsayım etmek güç, benim uzmanlık alanım değil.

Bu kesimin büyümesi ve ne kadar emek harcandığına bağlı olarak gelişen teknoloji konusunda kendimi çok kuvvetli hissediyorum.”