Galatasaray, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na hazırlanıyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Nef Stadı’nda düzenlenen basın toplantısına ikinci lider Ali Polat Bengiserp, idare şurası üyeleri Özgür Kalelioğlu ile Ozan Şener katıldı.

“24 GALATASARAYLI SPORCUYU PARİS’E GÖNDERMEK İSTİYORUZ”

görüşmede konuşan ikinci lider Bengiserp, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları öncesinde önemli bir iddiayı ortaya koyduklarını belirterek, “Galatasaray Kulübü olarak 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için bir argüman ortaya koymak istedik. Altı olimpik branş belirledik. Atletizm, yüzme, kürek, yelken, judo ve tekerlekli sandalye basketbol branşlarında 24 Galatasaraylı sporcuyu Paris’e göndermek için önemli bir teze giriyoruz. Bu kolay bir şey değil. Bugün yaşadığımız ekonomik zorlukların ortasında daha da sıkıntı fakat bizim bu projemizi destekleyecek sponsorlar arıyoruz.” tabirlerini kullandı.

KALELİOĞLU: “BÜTÜN ALTYAPILARI DEĞİŞTİRDİK”

Özgür Kalelioğlu, idareye gelmedilk evvel amatör branşlarla ilgili çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktararak, “Bu çalışmayı yaparken 2024’ü hedefledik. Bütün altyapıları değiştirdik. Altyapı atletlerimizi nasıl sıfırdan yeniden eğitebiliriz, geliştirebiliriz diye planlar yaptık. Ardından de bütün gruplarımızı bir daha yapılandırdık. Şu anda da yatırımlarımız devam ediyor.” diye konuştu.

“OLİMPİK BRANŞLARDA 700’E YAKIN ATLETİMİZ VAR”

Ozan Şener ise sponsorluklarla ilgili ayrıntılı bilgiler vererek, “Biz bunu ulusal hislerle yapıyoruz. Çeşitli sponsorluk paketleri hazırladık. Çok küçük ferdî sayılardan başlayarak kurumsal şirketlerin tüm şubeye sponsor olabileceği seviyeye kadar paketlerimiz var. Bu sayılar, 500 avrodan 200 bin avroya kadar gidiyor. Galatasaray’ın futbol haricinde bin 300 atleti var. Olimpik branşlarda ise 700’e yakın atletimiz bulunuyor. Gayemiz asgarî 24 sportmen göndermek. Muhtaçlıklar epey çeşitli oluyor. Sportmenlerin beslenmesinden ulaşımına kadar ilgilenilmesi gerekiyor. Atletimizi daha fazlaca amacına odaklayarak, diğer mevzuları değil yalnızca sporunu düşünmesini istiyoruz. Hem kişiselde tıpkı vakitte kurumsalda önemli takviyeler bekliyoruz.” halinde görüş belirtti.

TMOK VE TAF’TAN GÖRÜŞLER

Toplantıyı Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreteri Sevinç Gündoğan, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Lideri Fatih Çintimar, Türkiye Kürek Federasyonu İkinci Lideri Murat Atay da yerinde takip etti.

Kelam alan Gündoğan, Galatasaray Kulübüne ortaya koyduğu tez için tebrik ederek, “Bu amacın konması, atletlerin yanında olmanız ve onlara dayanak vereceğinizi açıklamanız fazlaca değerli. TMOK olarak tebrik ediyoruz ve gönülden destekliyoruz.” halinde görüş belirtti.

“TÜRK BASINI, AMATÖR BRANŞLARA DA YER VERMELİ”

Çintimar, spor basınını amatör branşlardaki atletlere daha fazla yer vermeye davet ederek, şunları kaydetti:

“Galatasaray Kulübüne 2024 Olimpiyatları’na 24 atletle katılabilme amacı belirlediği için sonsuz teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın altyapısında önemli bir atletizm birikimi var. TAF olarak başka kulüplere takviye verdiğimiz üzere Galatasaray Kulübümüzün atletizm altyapısına takviye vermeye devam ediyoruz. Atletizmin tesisleri Türkiye’de her yerde var. Bunların tamamına yakını Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ilişkin. Biz de bunları rahatlıkla kullanabiliyoruz. Bu proje, amatör yapıya sahip çıkmayla ilgili bir adım. bu biçimde bir adımın da Türk basınından atılmasını istek ediyorum. Türk basını, köşesinde, sayfasında yahut haber bülteninde bir amatör branşlara yer verirse eminim olimpiyatlara 100 bireyle değil 300 şahısla katılırız. Olimpiyat şampiyonu olan atletimizi bile bir hafta çabucak unutuyoruz. Bunların basında yer bulması ben eminim ki genç çocuklarımızı fazlaca daha fazla çekecek. Zira biz ne kadar çalışırsak çalışalım, kulüplerimiz ne kadar emek verirse versin siz onları parlatmadığınız sürece kimse onlara sahip çıkmıyor.”

Murat Atay ise federasyon olarak bu biçimde projeleri destekleyeceklerini belirterek, “Galatasaray Kulübünü bu biçimde bir argümanla ortaya çıkması ve bütün kulüplere örnek olması epey gurur verici. Federasyon olarak misyonumuz ulusal formayı teriyle ıslatacak atletlere takviye olmak. Galatasaray Kulübüne teşekkür ediyorum. Federasyonumuz ismine her türlü dayanağı vereceğimizi iletmek istiyorum. Bütün kulüplerimizi destekleyeceğiz. İnşallah 2024’te yalnızca kürek sporunda bile 24’ün üzerine çıkmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.