Galatasaray’da Fatih Terim ayrılığının perde ardı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Galatasaray’da alınan makus sonuçlarla birlikte, idare heyeti ve lider Burak Elmas, Fatih Terim ile yola devam etmeme sonucu aldı.

Sarı-kırmızılıların aldığı bu karar taraftarların reaksiyonunu toplarken, Fatih Terim’den çabucak hemen ayrılıkla ilgili bir açıklama gelmedi.

AYRILIĞIN PERDE GERİSİ

Burak Elmas ile Fatih Terim içinde yaşanan ayrılık konuşmasının bilgileri ortaya çıktı.

Pazar günü futbolla ilgilenen tüm yöneticileri kulüp binasına çağıran Burak Elmas’ın saat 16:00’da başladığı toplantısı gece 00.00’a kadar sürdü. İdare heyetinin yaptığı toplantının akabinde kulübün hukukçuları da görüşmeye dahil oldu. Terim’in mukavele bilgilerinın üzerinden geçildi.

Pazartesi günü (dün) birinci iş olarak Fatih Terim, Aslantepe’ye çağrıldı ve 10 dakikayı geçmeyen görüşme sonunda ayrılık sonucu İmparator’a iletildi.

“GEL SPORTİF YÖNETİCİ OL”

toplantıda Burak Elmas, oy oldukcaluğu değil oy birliği ile alınan sonucu Fatih Terim’e “Hocam teknik açıdan değişiklik sonucu aldık. Bu benim ve idare şurasının sonucudır. Ama ben sizinle çalışmaya devam etmek istiyorum. Sportif AŞ’de lider yardımcım olun. Ya da G.Saray’da sportif yönetici olun” dedi.

“SİZ LATİFE MI YAPIYORSUNUZ?”

Şaşkına dönen deneyimli hocanın da “Başkan bu nereden çıktı. Siz latife mı yapıyorsunuz? Ben saha kenarındayım ve mesleğimi ortaya koydum. Bunu kabul etmem mümkün değil. Geçen hafta Florya’da konuştuk. Ben yanlış anlamışım demek ki… Niyetinizi anlamalıydım. 10 gündür bana mobbing yapıyorsunuz. Bu teklifi kabul etmiyorum” karşılığını verdiği öğrenildi.

“BEN TAZMİNATI HİÇ DÜŞÜNMEDİM”

Terim’in Sportif AŞ ve Sportif Yöneticilik için ret karşılığı daha sonrası Lider bu defa “Hocam sözleşmendeki sana karşı olan yükümlülüklerimiz her neyse yerine getireceğiz” deyince, İmparator da “Bak artık ayıp ediyorsunuz. Bunu duymamış olayım. Ben mukaveleleri imzalarken, tazminatı hiç bir vakit düşünmedim. Sakın bu biçimde bir şeyi aklınızdan geçirmeyin” diyerek kelamlarını noktaladı ve toplantıdan ayrıldı.

AYRILIK METNİ GEÇEN HAFTA YAZILMIŞ

Galatasaray, Terim’le yollarını ayırdığını dün saatler 15.20’yi gösterirken uzun bir metinle yayınladı. İmparator’u onore eden bu açıklamanın geçen hafta salı günü hazırlandığı öğrenildi.