Gaziantep’te iki kalbi olan Murat, baba olmak için 9 yıl bekledi

Meltem

Global Mod
Global Mod
6 Haz 2021
1,410
0
1
Gaziantep’te doğuştan iki kalbi olan ve soldaki kalbi çalışmayan Murat Ceylan, ile His Ceylan çifti, çocukları olmayınca Gaziantep’te bir tüp bebek merkezine başvurdu.

6 yıl boyunca biroldukça merkezde tedavi goren Murat Ceylan, rahatsızlığının kaynağını öğrenemedi.

İSTANBUL’DA TEDAVİ OLDU

2 ameliyat geçirmesine karşın çocuk sahibi olamayan Ceylan, pratisyen bir tabibin tavsiyesi ile İstanbul’da özel bir kliniğe başvurdu. Bahçeci Tüp Bebek Merkezi hekimleri tarafınca testleri yapılan ve ayrıntılı tedaviye alınan Murat Ceylan’ın hastalığının Kartagener Sendromu olduğu belirlendi. Baba Ceylan’a ileri tekniklerin kullanıldığı özel bir tüp bebek tedavisi uygulandı.

HASRETLERİ ‘ÖMÜR’ BEBEKLE SON BULDU

Ceylan çifti, tedavinin akabinde çocuk sahibi oldu. Aile, 3 aylık bebeklerine Ömür ismini verdi.

“BİTTİ DEDİĞİMİZ YERDE HAYAT TEKRAR BAŞLADI”

9 yılın akabinde kızını kucağına almanın memnunluğunu yaşayan baba Murat Ceylan, bu süreçte pes etmemek gerektiğini söylemiş oldu. Sorunun kendisinden kaynaklı olduğunu bildiği için yıllar boyunca epeyce yıprandığını ve ruhsal buhrana girdiğini belirten Ceylan, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şimdilerde çocuğunun geleceği için iş aradığını belirten genç adam, “Doğuştan iki tane kalbim var. Biri sağda biri solda. Sol taraftaki kalbim çalışmıyor, sağ taraftaki kalbim çalışıyor. Başka organlarımın da hepsinin yeri farklı. Tıptaki ismi Kartagener ve Situs İnversus olarak geçiyor. bununla birlikte astım ve akciğer yetmezliğim var. niçini açıklanamayan bir kısırlık hastalığım vardı. Tüp bebek için hayli klinik gezdik. Tedaviler oldum, ameliyatlar oldum. bir daha hacısına hocasına da gittik. Her yere koşturduk lakin bir sonuç alamadık. Bu kısırlığın sebebinin kalp sıkıntımdan kaynaklandığını bilmiyorduk. Bunu bir gün hastaneye gittiğimde bir pratisyen hekim iddia etti. Onun tavsiyesi ile İstanbul’da bir kliniğe başvurduk, tedavimizi yaptılar.” diye konuştu.

“EN HOŞ MUTLULUKMUŞ”

Çocuk sahibi olmak isteyen ailelere seslenen Murat Ceylan, “Çok yıpranmıştım fakat aileler asla umudumuzu kaybetmeyin. Bu durumda olan insanlara sesleniyorum. hiç bir vakit umutlarını kaybetmesinler. Asla ‘bitti’ demesinler zira bitti söylemiş olduğiniz yerde başlıyor. Şu anda bizim kızımız kucağımızda 3 aylık oldu, ismini Ömür koyduk. Tabi bu keyifli haberi alırken biz inanamadık. Sonuç müspet olduğu biçimde inanamadığımız için farklı farklı hastanelerde testler yaptırdık. Hala inanamıyoruz bizim çocuğumuz olduğuna. Dünyadaki görülebilecek yaşanabilecek en büyük memnunluk evlat mutluluğuymuş.” sözlerini kullandı.

Hastalığı niçiniyle uzun müddet işsizlik yaşadığını da belirten Ceylan, “Büyüklerimden çocuğumun rızkı için bir iş dayanağı bekliyorum.” dedi.