Gezdikleri Dünya Ülkelerinde Uzun Mühlet Tesirinden Çıkamadıkları Kültür Şoklarını Anlatırken Güldüren 18 Kişi

Yeşils

Member
6 Kas 2020
279
0
16
Gezdikleri Dünya Ülkelerinde Uzun Mühlet Tesirinden Çıkamadıkları Kültür Şoklarını Anlatırken Güldüren 18 Kişi
Avrupa’dan Asya’ya dünyanın dört bir yanındaki ülkeleri gezen turistler, kendilerini dumur eden ve uzun müddet tesirinden çıkamadıkları en büyük kültür şoklarını paylaşmışlar. Şaşırmaya hazırsanız siz de buyurun!
😂
👇

Kaynak: https://www.reddit.com/r/AskReddit/co…

1. “İspanya’ya gidince hazır öğle saatleri olmuşken dışarı çıkayım, hem gezeyim hem işlerimi halledeyim diye düşünüyordum. Bütün ülkenin öğle 2 ve 5 içinde adeta kepenk kapattığını anlamam bir haftamı aldı…”

2. “Avrupa’yı ziyaret eden bir Amerikalı olarak otomobil kullanmadan yürüyerek her yere gidebileceğimi birinci sefer öğrendim.”

3. “Avrupa’ya birinci gittiğimde insanların caddelerde karşıdan karşıya geçerken hiç sağa sola bakmadan kendilerini yola attığını fark ettim. Daha değişik olanı ise otomobillerin çabucak durup yol vermesi!”

4. “Amsterdam’da en sık işlenen cürümlerden biri bisiklet çalmakmış, arkadaşlarım daima ‘Bisikletim çalındı’ diye serzenişteler. Benimki üzere fazlaca önemli kabahatlerin yaşandığı bir ülkeden gelen beşerler için şok edici bir durum.”

5. “Fransa’da bir arkadaşımı ziyaret etmeye gittim, kendisi evli ve üç çocuk babası. Daha öncesinde yalnızca telefonda ve internet üzerinden bağlantıya geçmiştik. Beni gördüğü anda yanıma gelip iki yanağıma kocaman öpücükler kondurduğunda inanılmaz dumur oldum.”

“Bir daha sonraki görüşmemizde ben de ona sarıldım ve kaskatı kaldığını fark ettim. İki ülkenin selamlaşması farklı olduğu için ikimiz için de çok garip bir durumdu.”

6. “Ailem Amerika’dan Almanya’ya taşındı yıllar evvel. Ben de mahallede bisikletimle gezerken parkta çıplak bir adam gördüm. O kadar şok olmuştum ki bisikletimden düştüm! Babam gelip beni almak zorunda kalmıştı, hala bu mevzuda dalga geçer.”

7. “Ben lisedeyken Almanya’ya gezmeye gitmiştik. Sokağın ortasındaki kocaman reklam panosunun üstündeki çıplak bayanı unutamıyorum. O kadar hayli bakmışım ki beynime kazınmış o manzara.”

8. “Japonya’nın akıllı tuvaletlerine birinci girdiğimde hangi düğmeye basacağımı, ne yapacağımı bilememiştim. O an klasik tuvaletlere girmek için her şeyi yapardım fakat kullanmaya başlayınca epey alıştım.”

‘örneğin bu tuvaletlerde oturacağınız yerin ısısını, suyun sıcaklığını bile ayarlayabiliyorsunuz.’

9. “Avrupa ülkelerinde birçok vakit sabahın 10’unda barlara ve öteki alkollü yerlere gitmeniz garip karşılanmıyor, hatta yerlerin birden fazla esasen dolu oluyor.”

10. “Amerika’da birinci kere televizyon izlediğimde arkası ardı kesilmeyen ilaç reklamlarına fazlaca şaşırmıştım.”

11. “İtalya’da süpermarket ararken her gereksinim için başka bir dükkan olduğunu fark ettim. Pantolon almak istiyorsanız pantolon dükkanı, zerzevat istiyorsanız yalnızca zerzevat satan manavlar var…”

12. “Hindistan’da insanlara soru sorduğunuzda başlarını hafifçeçe sallıyorlar, evet mi hayır mı demek istediklerini hala anlamıyorum.”

13. “Japonya’da beşerler fazlaca inançlı yaşıyorlar. örneğin hiç bir çalışanın olmadığı marketler var, girip gereksinimlerinizi alıyor ve kasada kendi kendinize ödüyorsunuz. Dükkanın ortasında para dolu kocaman bir kutu var.”

14. “Birleşik Arap Emirlikleri’nde adamların yürürken yahut alışveriş merkezlerinde gezerken el ele tutuşmaları epey garibime gitmişti.”

15. “seneler evvel Dubai’de epeyce fazla şahin vardı, şahininize pasaport yahut uçak bileti alınca bir arada uçağa binebiliyordunuz.”

16. “Maori halkı birbirleriyle burunlarını değdirerek selamlaşıyorlar. Birinci sefer karşılaştığım devasa Maori adama birinci adımı atıp burunlarımızı tokuşturdum, epey içten ve kocaman bir gülümsemeyle karşıladı beni. Hala unutamıyorum.”

17. “Amerika’da yaşadığım en büyük şok aldığınız mamüllerin fiyatlarına vergilerin eklenmemiş olması. Esere ne kadar ödeyeceğinizi kasaya gidene kadar bilmiyorsunuz!”

18. “İlk kere döner kebap yediğimde resmen hayatım değişti.”

Siz ne düşünüyorsunuz bu paylaşılanlar hakkında? Haydi yorumlara!