Gülistan Doku’nun babasından iki isim hakkında kabahat duyurusu

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,643
0
36
Gülistan Doku’nun babasından iki isim hakkında kabahat duyurusu
Gülistan Doku soruşturmasının baş şüphelisi Zeynal Abarakov’un annesi Cemile Yücer, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Merkezi’ne (CİMER) yazdığı dilekçede olaydan daha sonrasında periyodun Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in yardımı ile oğlunu evvel yurtdışına gönderdiğini ve akabinde bir daha yetkililerin talebi ile Türkiye’ye getirdiğini belirtmişti.

CİMER’e yazılan mektubun soruşturma belgesine girmesinin akabinde Gülistan Doku’nun babası Halit Doku, Tunceli Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak eski Tunceli Valisi Sonel ve Cemile Yücer hakkında hata duyurusunda bulundu.

!BİZİ KARANLIKTA BIRAKIP ZEYNAL’I YURT DIŞINA GÖNDERDİ’

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre
; baba Halit Doku sözünde, kızının kaybolmasından daha sonra Tunceli’ye gittiğini ve devrin valisi Tuncay Sonel ile görüştüğünü belirterek şunları kaydetti:

“Vali bana kızımın intihar ettiğini söylemiş oldu. Kızımın vücudunu vereceğini söyleyip, bizi iki yıldır bu türlü bekletti. Baş kuşkulu Zeynal Abarakov ile ilgili tekraren durumu ve kamera manzaralarının olduğunu anlatmama karşın bir daha de bize kızımın intihar ettiğini ve vücudunu bize vereceğini ısrarla söylemiş oldu. Bizi karanlıkta bırakıp, Zeynal’ı yurt dışına gönderdi. Zeynal Abarakov kuşkulu, valinin onun kentten gitmesine mani olmak ve yargılanması için çalışması gerekirken, yurt dışına çıkmasını sağlamış.”

‘TERÖRİST DEMESİNİ HİÇBİR FORMDA KABUL ETMİYORUM’

Abarakov’un Rusya’ya giderek telefon dahil bütün kanıtları ortadan kaldırdığına dikkat çeken Doku, Sonel’den şikayetçi oldu. Halit Doku, Zeynal Abarakov’un annesi Cemile Yücer ile ilgili cürüm duyurusu dilekçesinde ise şu tabirlere yer verdi:

“Ben kızımı aradığım için Zeynal Abarakov’un annesi Cemile Yücer, ‘Gülistan Doku’yu teröristler sorduğu için ben Dağıstan’a gidemiyorum’ demiştir. Ben kızımı aradığım için Cemile Yücer’in bana ve aileme ‘terörist’ demesini hiç bir biçimde kabul etmiyorum. niye ‘terörist’ söylemiş olduğini bilemiyorum. Bana ve aileme ‘terörist’ diyen Cemile Yücer’den şikayetçim.”