Hekim, ‘Kim dur diyecek’ diyerek paylaştı

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,639
0
36
Hekim, ‘Kim dur diyecek’ diyerek paylaştı
Sıhhat çalışanlarına yönelik şiddetin bir tanesi de Pendik Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yaşandı. Denetime gelen bir kişi Pratisyen Tabip Esma Demir’in saçını çekerek akında bulundu. Demir, mesleğinin 2. yılında olduğunu belirterek, “Buna ne vakit, nasıl, kim ‘dur’ diyecek, bilmiyorum lakin artık yeter” dedi.

Yaşanan atak güvenlik kameralarına yansırken taarruza maruz kalan Demir, toplumsal medya hesabından manzaraları paylaştı. Çarşamba günü gerçekleşen hadisede polis ihbar üzerine otelde arbede eden çifti sıhhat denetimi için Pendik Devlet Hastanesi’ne götürdü. Süreçleri yapılan çiftten alkollü olduğu tez edilen bayan bir anda hastanenin acil servisinde vazifeli Pratisyen Hekim Esma Demir’e saldırdı. Demir’in saçını tutarak çeken bayana polisler ve etraftakiler müdahale etti. Tabip Demir’in saçı uzun uğraşlar kararı bayandan kurtarılabildi.

Herkese merhaba . Ben acil serviste çalışmakta olan bir doktorum. 17 Kasım günü sabaha karşı nobette iken fiziksel şiddete maruz kaldım. @drsuveran @sesard @esenol @hakanakelma @hacikurit @Yalcinsolak4 @s_hablemitoglu @ozlemyildiz1881 @DeryaTR_ pic.twitter.com/Xnc7uq4dVw

— esma demir (@esmaademirrr) November 19, 2021

‘BENİM DE BAŞIMA GELEBİLİR KORKUSUNU DAİMA TAŞIYORDUM’

Demir, yaşadıklarına ait yaptığı toplumsal medya paylaşımında şu tabirlere yer verdi:

“Herkese merhaba. Ben acil serviste çalışmakta olan bir tabibim. 17 Kasım günü sabaha karşı nöbette iken fizikî şiddete maruz kaldım. Olay olduğundan beri başımı toplamaya sakin olmaya üzülmemeye çalışıyorum lakin inanın bu hakikaten sandığımdan daha zormuş. Bana apansız sebepsiz saldıran şahıs hakkında isimli süreçler başlatıldı. Bu manzaraları buraya koymak beni ne kadar yaralıyor kestirim bile edemezsiniz. Lakin görmeyen gözler tahminen bu kere görür büyük bir farkındalık yaratırım umuduyla bu görüntüyü sizlerle paylaşmak istiyorum. Sıhhat çalışanları olarak birden fazla gün uğradığımız sözel şiddete karşı maalesef reaksiyonsuz kalmaya fazlacatan başlamıştık lakin bu ve bunun üzere olaylar da hiç de az yaşanmıyor biliyorum. Bir gün benim de başıma gelebileceğinin korkusunu çalışırken içimde daima taşıyordum. Mesleğimde 2.yılımın daha başındayken uğradığım bu şiddet ümidimi, şevkimi oldukçaça tüketse de bir daha de haykırmak istiyorum. Buna ne vakit, nasıl, kim ‘dur’ diyecek, bilmiyorum lakin artık yeter”

Demir’in kendisine saldıran şahıstan şikayetçi olduğu bildirildi.