Ilaria Salis'in Budapeşte hapishanesinden mektupları: “5 hafta boyunca kirli kıyafetler ve iç çamaşırlarıyla kalmaya zorlandı”

AIM

New member
27 Şub 2022
789
0
0
Ilaria Salis, Budapeşte'de 7 buçuk ay cezaevinde kaldıktan sonra 2 Ekim 2023'te avukatına bir mektup yazarak iki cezaevi koşulunu da duyurdu. İşte yazılı şikayetinin bazı sayfaları.

Ilaria Salis şöyle yazıyor: “20 Mart'a kadar, yani 5 hafta boyunca hiçbir kıyafetim (iç çamaşırları dahil) olmadan bırakıldım, sadece poliste bana verdikleri yıpranmış elbiseler ve büyük boy yüksek topuklu botlarla kaldım istasyonunda terlik veya havlu olmadan.”

Tutuklandığı günden bu yana ailesine telefon etme konusunda yaşadığı sıkıntıyı anlattıktan sonra şöyle yazıyor: “Sonunda 1 Eylül'de (altı buçuk haftalık tutukluluğun ardından) ailemle iletişim kurma iznini aldım!”.

Ilaria Salis Macarca bilmiyordu ve mektuplarında ajanlarla iletişim kurmanın zorluğundan ama aynı zamanda paradoksal bir olaydan bahsediyor: “Macar bir kadınla yaklaşık on gün hücrede kaldıktan sonra tek bir hücreye nakledildim ve orada kaldım. mart ayı boyunca. bu süre zarfında ihtiyaçlarımı veya bir sorunum olup olmadığını iletemedim. Eylül ayında Macarca'yı biraz daha iyi öğrenmek için ilkokula kaydolmaya çalıştım ancak Macarca bilmediğim için isteğim reddedildi. '”.