İstek Çalımbay: Bu sene sonu Sivas’tan ayrılacağım

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Süper Lig gruplarından Sivasspor’da teknik yönetici İstek Çalımbay, kırmızı-beyazlı takımla son yılı olduğunu söylemiş oldu.

Çalımbay, AA muhabirine, ligde geride kalan 7 haftada istedikleri sonuçları elde edemedikleri için üzgün olduklarını belirtti.

Bir çıkış yapmaları gerektiğini vurgulayan Çalımbay, “Biz bu senaryoyu geçen dönem, ondan evvelki dönem, yani her vakit yaşadık. Bunun en değerli sebeplerinden biri hem ligde hem Avrupa’da epeyce maç oynamamız.” dedi.

Çalımbay, transferlerin gruba geç katılmasının da dezavantaj olduğunu lisana getirerek, “Onların tam hazır olamamasından dolayı ezalar yaşadık. Çok uygun oynadığımız, rahatlıkla kazanacağımız maçlarımız vardı, şanssızlıklar yaşadık. Bunlar maalesef dönem başında oluyor.” diye konuştu.

“4 yılın sonunda veda edeceğim”

Sivaslı olmasından dolayı Sivasspor’un kendisinde epeyce özel bir yerinin bulunduğunu vurgulayan Çalımbay, şöyleki devam etti:

“Kimse benim kadar Sivasspor’u düşünemez. Ben buralıyım, buralarda büyük sorumluluk alıyorum. Burada her yılımı hayli başarılı biçimde geçirmek istiyorum. aslına bakarsan bu sene son senem, artık 4 yıldan daha sonra buradan ayrılmak istiyorum. Ona nazaran de hareket edeceğim. Buradan gideceksem bile harika ve başarılı bir biçimde gitmek istiyorum, âlâ şeyler yapmak istiyorum. Bu ayrılık o denli büsbütün değil, 1-2 sene daha sonra yine gelirsin, burası bizim memleketimiz. Herkes buradan gidebilir biz gidemeyiz. Herkes tenkit alabilir, eleştirisini aldıktan daha sonra buradan ayrılabilir lakin biz ayrılamayız. Biz buranın insanıyız, burası benim memleketim. Buraya ben çalışsam da çalışmasam da her vakit geleceğim. Bendeki sorumluluk fazlaca büyük, burada idare ve taraftarın bizlere yardımcı olması gerekiyor. Şayet dertli bir zamandaysak şu anda bizim epey takviye almamız gerekiyor. Birbirimizi desteklememiz gerekiyor. Taraftar bize dayanak versin ki biz de fazlaca hoş şeyler yapalım.”

“Futbol değil, nankör olan insanlar”

Çalımbay, külfetli devirde her insanın birbirine dayanak vermesi gerektiğini lisana getirerek, grubunun daha da hoş şeyler yapacağına inandığını söylemiş oldu.

“Hani diyorlar ya futbol nankör, bana göre futbol değil, nankör olan beşerler. Bu kadro neler yaptı, şu anda Avrupa’ya Anadolu’dan giden tek ekip Sivasspor. Trabzonspor’u Anadolu kadrosu sayamazsın, Trabzonspor 4 büyüklerden biri. Başakşehir aslına bakarsanız herkesten çok bütçeye, imkana sahip. Bunlar bir muvaffakiyet aldıkları vakit bence çok olağan, alamazlar ise makûs.”