İtalya'nın kardeşleri Biella'da Renzi'yi boynuna ip dolanmış tek hörgüçlü deveyle protesto etti

AIM

New member
27 Şub 2022
791
0
0
Yağmurda bir çardakta tasmalı olarak boynuna ip dolanmış bir tek hörgüçlü deve. Böylece bir grup İtalyan Kardeşler militanı, İtalyanların varlığına karşı çıkmak için kendilerini örgütlediler. Matteo RenziBugün Biella kitabının sunumu için (“Merkezde Top”). Sabah sekiz buçuktan itibaren Viale Italia'da toplanan yaklaşık otuz kişi, Renzi'nin 50 metre uzaklıktaki Giovannacci kitabevine gelmesini bekliyordu. Cadde polis ve sivil kıyafetli Digos tarafından devriye gezildi. Yoldan geçenlerin çoğu, en az iki saat boyunca çardağın altında sabit kalan tasmalı tek hörgüçlü devenin fotoğrafını çekmek için durdu. Tek hörgüçlü deveye yakın, yağmurda da Elena ChiorinoPiedmont Eğitim Bölgesi meclis üyesi.

İpi tutan militan, “Onu Asti'den bir park ya da hayvanat bahçesinden aldık, adı Alvin” dedi. 'Onu neden buraya getirdiniz?' sorusuna ise 'Bilmiyorum' yanıtını verdi. Bana bunu yapmamı söylediler ve ben de yaptım.' Renzi kitapçıya girer girmez 'Bunlar palyaço' dedi. Ardından sunum sırasında dinleyicilere şunları ekledi: 'Suudi Arabistan konusunda tek hörgüçlü bir oturma eylemi düzenleyen ve bana saldıranlara saygıyla konuşuyorum, onlara kitabın devasa bir reklamını yaptıklarını söylüyorum.'

“Ve ben de zavallı tek hörgüçlü deveyi de ekliyorum,” diye sözlerini tamamladı – umarım yılbaşı gecesinde insanlara kötü davrandıkları gibi hayvanlara da kötü davranmazlar.” Burada, Adalet Müsteşarı Andrea Delmastro'nun düzenlediği partide, İtalya Kardeşler'in vekili Emanuele Pozzolo'nun silahıyla bir misafirin yaralanmasına neden olan ateşli silahın ateşlendiği Rosazza balosunda yaşanan silahlı saldırıyla ilgili.