Javier Zanetti: Muhteşem Lig’i yakından takip ediyorum

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) grubu Inter’in Mersin’de kurulan akademisinin tanıtımı gerçekleştirmek için kente gelen Inter Asbaşkanı Javier Zanetti, akademide eğitim alan çocuklarla bir ortaya geldi.

Mersin Stadyumunda gerçekleştirilen buluşmada Zanetti, çocuklarla idman yaptı. Zanetti’yi karşılarında nazarann çocuklar ve tribünde oturan veliler ise büyük heyecan yaşadı.

Antrenmanın akabinde çocuklar Zanetti ile fotoğraf çektirebilmek için birbiri ile yarıştı. Efsane futbolcu çocuklarla tek tek fotoğraf çektirerek günü ölümsüzleştirdi.

“Türkiye Ligini yakından takip ediyorum”

Programın akabinde açıklamalarda bulunan Zanetti, “Türkiye Ligi değerli bir lig ve yakından takip ediyorum. Türkiye’de vazife alan İtalyan teknik adamlar Francesco Farioli, Vincenzo Montella ve Andrea Pirlo deneyim kazanıyor. Onların performanslarını izleyeceğiz.” dedi.

“Emre ve Okan’la görüşüyorum”

Inter’den eski kadro arkadaşları olan Emre Belözoğlu ve Okan Buruk’la hala görüştüğünü kaydeden Zanetti, açıklamada, “İnter’de epeyce hoş anılarımız oldu hala görüşüyoruz kendileriyle. Türkiye’de başarılı olmalarını diliyorum” dedi.

“Icardi büyük bir kulübe geldi”

Yaz transfer devrinde Paris Saint-Germain’den (PSG) Galatasaray’a transfer olan eski İnterli futbolcu Mauro İcardi’nin büyük bir kulübe geldiğini lisana getiren Zanetti, “Başarılı bir futbolcu ancak yeni geldi, şu an için bir şey söyleyemeyiz” diye konuştu.

“Hakan’ın performansından memnunuz”

Geçtiğimiz dönem İnter’e transfer olan ulusal futbolcu Hakan Çalhanoğlu’nun performansından mutlu olduklarını söz eden Zanetti, şunları söylemiş oldu: “Hakan Çalhanoğlu’ndan epeyce mutluyuz. Âlâ oynuyor. Büyük bir oyuncu, güzel bir insan.”

Hedeflerinin her vakit şampiyonluk olduğunun altını çizen Zanetti, Mersin’de gördüğü ilgiden mutlu olduğunu aktardı.