Josef de Souza: Taraftarlarımızdan nitekim özür dilerim

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş’ın Brezilyalı oyuncusu Josef De Souza, Kasımpaşa’ya mağlup oldukları maçın akabinde yayıncı kuruluşa konuştu.

Josef aldıkları yenilgiyi değerlendirirken ‘ilk yarıda uyuduk‘ ifadelerini kullanırken “Söylemek zorundayız ki, Kasımpaşa bilhassa birinci yarı bizden çok daha yeterliydi. 2-0 önde kapattı birinci yarıyı. Biz birinci yarı uyuduk maalesef, üzülüyorum bunu söylerken. Bu yüzden de üstün geçirdiği için ikinci yarı ne yapsak maçı döndüremedik.“ açıklamasını yaptı.

Beşiktaş taraftarına da seslenen Josef, “Buraya gelip, ekibi tebrik etmek isterdim lakin üzücü bir konuşma yapmak zorundayım. Taraftarımızdan özür diliyorum. Çok üzüldüğümüz, makûs bir yenilgi aldık. Bizden daha yeterliydi Kasımpaşa. Devam edeceğiz, devam etmek zorundayız.” diye konuştu.

“İlk yarı cezalandırıldık”

Mağlubiyet niçinleriyle ilgili sorulan soruda taktik kıymetlendirme yapan tecrübeli oyuncu, “Orta alanda kendimi yalnız hissetmedim, Pjanic bana gereğince yardım etti. Ama bu sisteme adapte olmak zorundayız. Genelde bu sistemde top orta alanda olmuyor. Stoperlerimiz genelde topla çıkıyorlar. Bu yüzden bizim dönen topları almamız gerekiyor. Bugün grup olarak berbattık, kadro olarak kaybettik. Birinci yarı cezalandırıldık. İkinci yarı bir tepki gösterdik lakin kâfi olmadı.” kelamlarını kullandı.