Kante’nin Türkiye hayranlığı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Paris’te tanıştığı Sivaslı Çağrıcı ailesi yardımıyla Türkiye ve Türk kültürü ile tanışan Kante, İstanbul’a hayran olduğunu, köfte, sütlaç ve çaya bayıldığını söylemiş oldu.

Fransız futbolcunun bu hayranlığının sebebi ise Paris’te spor ve iş dünyasından birfazlaca kişinin gittiği diş tabibi Dr. Gökhan Çağrıcı ile tanışmasından kaynaklı. Çağrıcı ailesiyle yakın dost olduğunu belirten yıldız futbolcu, o denli ki final maçı daha sonrası Çağrıcı ailesini arayarak “Dualarınızla beni motive ettiniz” demiş ve teşekkür etmiş.

“HEPSİ AİLEM GİBİ”

Çağrıcı ailesiyle ilgili olarak konuşan Kante, “Yaklaşık 1 yıl evvel diş tedavisi niçiniyle evvel Gökhan daha sonrasında ailesiyle tanıştık, dost olduk. Onları ailemin bir kesimi üzere görüyorum. Hatta Gökhan’ın annesine ben de ‘Hatun Anne’ diyorum. Annem gibi…

Hatun anne bana Türk lezzetlerini tattırdı. Fransa’da Michelin yıldızlı usta aşçılara şapka çıkartacak kadar lezzetli yemekler yapıyor. Bilhassa konut köftesi, sütlaç ve çayı süper. Gökhan’ın hem sohbeti birebir vakitte aile ortamı beni inanılmaz etkiledi.

Ne vakit sıkılsam huzur bulmak için Hatun Anne’yi ararım. Bana daima takviye ve moral veriyor. Porto’daki Şampiyonlar Ligi finali öncesinde bana moral ve motivasyonu Hatun Anne verdi. Bana dua ettiğini söyleyince kendimi daha kuvvetli hissettim.”
diye konuştu.

“SULTANAHMET’TE SABAH NAMAZI HUZUR VERİCİ”

İstanbul’a olan hayranlığını lisana getiren Kante, “Türkiye benim için inanılmaz bir manevi atmosferi olan ülke… Kasımpaşa’daki Koita, Fenerbahçe’de oynayan Nabil Dirar, Erzurumspor’da oynayan Aatif ve birkaç arkadaşım Türkiye’de oynadılar ve epey seviyorlar. Benim de Türkiye’ye inanılmaz sevgi bağım var.

Gökhan ile İstanbul’a gelerek mescitleri gezdim. Bilhassa Sultanahmet’te sabah namazında inanılmaz bir huzur ve rahatlık yaşadım. Bu atmosfer anlatılmaz yaşanır… İstanbul tablo üzere. Boğaz’da bir otelde konakladım, büyülendim.

Dünyanın en epey tarih kokan kenti bence İstanbul. Her köşesinde farklı bir öykü nazaranbiliyorsunuz. Bilhassa Türkiye hakkında bulduğum tüm kitapları okuyorum.”
sözlerini kullandı.

“GENÇLiĞiMDE SOKAKTA ÇÖP TOPLADIM”

Gençlik yılları ile ilgili konuşan kante yaşadığı zorluklara değindi. N’Golo Kante, “Futbolculuk epey sıkıntı bir meslek. Ben zorluklardan geldim. Gençliğimde hem çöp topladım tıpkı vakitte zorluklarla gayret ederek idmanlar yaptım. İnanmak başarmaktır. Futbolcu olmak isteyenler yüreğinde çalışmayı hissetmeli.” dedi.

“BALLON D’OR İKİNCİ PLANDA”

Chelsea’de oynamaktan keyifli olduğunu lisana getiren Kante, “Chelsea’de epeyce memnunum. Her geçen gün kendimi geliştiriyorum. Sistemli oynuyoruz. Şampiyonlar Ligi’ni kazanmamızın şifresi tüm kadro arkadaşlarımla yardımlaşma ve sistemli oynamamızdır.Teknik Yöneticimiz Thomas Tuchel epeyce zeki ve sisteminin alanda uygulanması konusunda mevzuda fazlaca hassas.

Şampiyonlar Ligi finalinden daha sonra gazeteciler bana Ballon d’Or alacağımı söylemiş olduler. Benim için mükafatın ikinci planda olduğunu ve kadrosunun muvaffakiyetinin her şeyin önünde geldiğini belirttim.”
tabirini kullandı.

TÜRKİYE’YE ŞİMDİLİK TATİLE GELİYOR

Bir gün Türkiye’de futbol oynayacağını belirten Kante, “Türkiye’ye tatile geleceğim. Şimdiden heyecanlanıyorum. Arkadaşım Gökhan Çağrıcı ile Antalya, Alanya, Marmaris ve Çeşme’ye gitmenin programını yapıyoruz.

Türkleri ve Türkiye’yi hayli seviyorum. Chelsea’de nazaranvim daha bitmedi. Bir gün kesinlikle Türkiye’ye gelmek ve futbol oynamak istiyorum.”
dedi.

“BURAK, YUSUF VE ZEKİ HARİKALAR”

Hürriyet’e konuşan Kante, “Fransa Ligi’ni takip ediyorum. Burak, Yusuf ve Zeki mükemmel beraberlik oluşturdular ve tüm Fransız futbolseverlerin gönlünü çaldılar. Fransa futboluna inanılmaz katkıda bulundular. Umarım daha büyük başarılara ulaşırlar.” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.