Karayolları Genel Müdürlüğü’nden şoförlere yol uyarısı

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,643
0
36
Karayolları Genel Müdürlüğü’nden şoförlere yol uyarısı
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran: kara yollarının üretim, bakım ve tamir çalışmaları devam eden kısımlarda yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması konusunda uyardı. Yol durum bültenine nazaran çalışmaların sürdüğü vilayet ve ilçelerde yolların şimdiki hali şöyle belirtildi:

“Çivril-Denizli yolunun 4-10.km.leri içinde (Zıpır Yokuşu) yol üretim çalışmaları niçiniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli olarak sağlanmaktadır.

TEM Otoyolunun Gümüşova Kavşağı-Kavacık Kavşağı içinde bulunan viyadüklerin genleşme derzi tamirat çalışmaları niçiniyle 22:00-06:00 saatleri içinde şerit daraltması yapılmaktadır.

TAG Otoyolunun Misis Kavşağı-Yılankale Kavşağı 3-6.km.leri içinde (Baklalı Mevkii) kavşak ve yol imal çalışmaları niçiniyle Adana istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Gaziantep istikametinden iki istikametli ve denetimli olarak sağlanmaktadır.

Gerede-Kızılcahamam yolunun 19.km.sinde bulunan Aktaş-2 Köprüsündeki tamir çalışmaları niçiniyle yolun iki istikameti de trafiğe kapatılarak ulaşım servis yolundan iki istikametli ve denetimli olarak sağlanmaktadır.

Kocaeli-Yalova yolunun 7.km.sinde sinyalize kavşak çalışmaları niçiniyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Alaplı-Ereğli-Zonguldak yolunun 63.km.sinde meydana gelen heyelan niçiniyle ulaşım Ereğli istikametinde tek şeritten denetimli olarak sağlanmaktadır.

Mekece-Bilecik-Bozüyük yolunun 51-52.km.leri içinde yol üretim çalışmaları niçiniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır. Manavgat-Alanya-Gazipaşa yolunun 47.km.sinde meydana gelen yol çökmesi niçiniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.

Marmaris yolunun 44-49.km.leri içinde üst yapı asfalt çalışmaları niçiniyle ulaşım denetimli olarak sağlanmaktadır.

Samsun-Ankara yolunun 21-26.km.leri içinde (Havza Tünelleri Mevkii) heyelan ıslah çalışmaları niçiniyle Samsun-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım öbür istikametten iki istikametli olarak sağlanmaktadır.”