Kim Min-Jae: Fenerbahçe’nin projesi en düzgün seçenekti

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe’nin yeni transferi Min-jae Kim, Samandıra Can Bartu Tesisileri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Açıklamalarda bulunan Güney Koreli oyuncu, Fenerbahçe’de olmaktan duyduğu memnunluğu lisana getirdi.

Fenerbahçe’nin Avrupa’da tanınan, bilinen bir kulüp olduğunu vurgulayan 24 yaşındaki stoper, “Kendimi fazlaca şanslı ve onurlu hissediyorum. Açıkçası Avrupa’dan birtakım kulüplerin beni istediği sır değildi. Fenerbahçe’nin projesi benim açımdan daha düzgündü, en âlâ seçenekti. Lidere, Selahattin Baki’ye ve Vitor Pereira’ya minnettarım. söylemiş oldukleri projeyle beni ikna ettiler.” diye konuştu.

Çin liginde kaliteli oyuncular ile oynadığını aktaran Min-jae, “Çin ligi ile Harika Lig içindeki ana fark benim Avrupa’da oynama isteğimdi. Şu an kendi açımdan en büyük dileğim bu ekip için epey daha fazlasını verebilmek. Şu an odaklandığım şey kendimi geliştirmek ve daha düzgün adapte olabilmek.” değerlendirmesinde bulundu.

“CANAVAR LAKABINDAN MEMNUNUM”

Min-jae Kim, kendisine daha evvel takılan “Canavar” lakabını epeyce sevdiğini söylemiş oldu.

Performansıyla bu lakabı devam ettirmek istediğini belirten genç savunmacı, “Canavar lakabından çok memnunum. Bu lakabı bana taraftarlar vermişti. Benim açımdan birebir biçimde performansımı göstererek elimden geleni yapıp lakabımı sürdürmek istiyorum.” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE BENİM İÇİN KARDEŞ ÜLKE”

Güney Koreli stoper, Türkiye’nin kendisi için çocukluğundan beri kardeş ülke olduğunu tabir ederek, şunları kaydetti:

“Türkiye benim için kardeş ülke, bu çocukluğumdan beri bu biçimdeydi. Daima bu histeydim. Geldiğimde de burada hayli güzel karşılandım. Bu durum bana büyük sorumluluk yüklüyor. Ben de daha fazla çalışarak bu olumlu ilgiyi daha yükseğe taşımak istiyorum.

Fenerbahçe taraftarı beni statta hayli düzgün karşıladı. Birkaç aydır futboldan uzaktım. Hazırlık kısmı benim için bir dönem oldu ve bunu geçmem gerekiyor. daha sonrasında daha düzgün performans gösterebileceğimi biliyorum. Pereira’nın sistemine en yeterli biçimde adapte olarak birebir zamandafansta birebir vakitte atakta kadroma katkı sağlamak istiyorum.”

“SZALAI İLE AHENGİMİZ ÇOK İYİYDİ”

Min-jae Kim, bir gazetecinin Attila Szalai ile sorusu üzerine ise şunları söyleyerek konuşmasını tamamladı:

“Szalai ile ahengimiz epeyce düzgündü. Tüm defans sınırı olarak uyumluyduk. Birinci maç için adaptasyonumuz güzeldi. Gol yemediğimiz için bir defans oyuncusu olarak memnunum. Szalai hayli düzgün oyuncu ve fazlaca yeterli çalışıyor. Bizler geride oynarken yanlışları düzeltmek ismine çalışıyoruz. Türkiye ligini yalnızca Fenerbahçe özelinde biliyordum. Vakit ortasında ayrıntılı olarak Fenerbahçe tarihini öğrenme fırsatım olacak.”