Kırıkkaleli Abdülkadir İleri hem hakemlik birebir vakitte hayvancılık yapıyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinin Oba Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan 20 yaşındaki Abdülkadir İleri, 2018’de atletizmi pistinde ulusal atlet olma hayalini gerçekleştirmek için çalıştığı sırada, ayağına yorgun mermi isabet etmesi kararı yaralandı.

ZORLUKLARA KARŞIN PES ETMEDİ

Bu niçinle atletizmi bırakmak zorundan kalan İleri, antrenörünün tavsiyesi ve Futbol Vilayet Hakem Konseyi Lideri Mustafa Apaydın’ın da dayanağıyla futbol hakemliğine başladı.

Bu yıl Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Kısmına başlayan İleri, hem bölgesel yardımcı hakem olarak nazaranv yapıyor birebir vakitte ailesine ilişkin hayvanların bakımını üstleniyor.

Abdülkadir İleri, işlerini yaparken zorlansa da ailesi için bütün zorluklara göğüs geriyor.

İleri, AA muhabirine, ortaokulu bitirdikten daha sonra spor lisesine başladığını, atletizm antrenörü Yasin Kisek ile de bu sayede tanıştığını söylemiş oldu.

“İki yıl atletizmle uğraştım. daha sonra bahtsız bir olay yaşadım. Stadyumda olduğum sırada ayağıma yorgun mermi isabet etti. bu biçimde olunca egzersizleri bırakmak zorunda kaldım. Bu da atletizmde büyük bir dezavantaj diyebiliriz. Yani benim için atletizm bitti. Akabinde Vilayet Hakem Konseyi Lideri Mustafa Apaydın ile tanıştım. Allah ondan razı olsun, elimden tuttu ve hakemliğe başladım. Atletizm antrenörüm Kisek de sporu bırakmamamı ve idmanlara devam etmemi istedi. Yürüyerek antrenmanlara gidip geldim. Ardından aday hakem, daha sonrasında da vilayet hakemi oldum. Şu anda bölgesel yardımcı hakem olarak devam ediyorum.”

VÜCUT EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ OLMAK İSTİYOR

İleri, 4 kardeşin en büyüğü olduğunu, ailesine dayanak olmak için elinden geleni yaptığını vurgulayarak, “Yeri geliyor çobanlık yapıyoruz, yeri geliyor yevmiyeci olarak işe gidiyoruz. Aileme yük olmamak ve onlara daha ferah bir hayat sunmak için elimden geleni yapıyorum. Hem hakemlik hem okul tıpkı vakitte hayvanların işleriyle uğraşıyorum.” diye konuştu.

“HAYAT KOŞULLAR BUNU GEREKTİRİYOR”

Abdülkadir İleri, saat 06.30-07.00 üzere uyandığını ve hayvanlara bakımını yaptığını, çabucak sonrasında da hayvanları otlatmaya çıkardığını anlattı.

Akşam üzeri döndüğünü ve hayvanların bakımını yaptıktan daha sonra saat 17.00’de okuluna gittiğini lisana getiren İleri, “İkinci öğretim öğrencisi olduğum için derse akşamları gidiyorum fakat vücut eğitimi öğretmenliği için gelecek yıl yapılacak üniversite imtihanına da hazırlanıyorum. Hayvancılık, hakemlik ve okul derken ister istemez bedende yorgunluk oluyor. Egzersizlerde biraz yoruluyorum fakat mecbur hayat kuralları bunu gerektiriyor.” tabirini kullandı.

İleri, hafta sonları da amatör maçlarda hakemlik yaptığını kelamlarına ekledi.