Kürşat Ayvatoğlu’nun isimli tıp raporu ortaya çıktı: ‘Pudra şekeri’ değil kokainmiş

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,640
0
36
Kürşat Ayvatoğlu’nun isimli tıp raporu ortaya çıktı: ‘Pudra şekeri’ değil kokainmiş
AK Parti Genel Merkezi’nde çalışan Kürşat Ayvatoğlu’nun lüks bir araç içerisinde arkadaşlarıyla bir arada kokain çektiği manzaraların Mart ayında toplumsal medyada yayınlanması gündemi uzun vakit meşgul etmişti.

DW’de yer alan habere nazaran, imajların akabinde tabirinde “Kokain değil, pudra şekeriydi” diyen eski Kürşat Ayvatoğlu’ndan alınan kan, kıl ve idrar örnekleriyle ilgili inceleme raporu soruşturma belgesine ulaşıldı. İsimli Tıp’ın gönderdiği rapora göre, Ayvatoğlu’ndan alınan numunelerden “uyuşturucu maddesi” çıktı. Savcılık, Ayvatoğlu hakkında 15 yıla kadar mahpus istemiyle iddianame hazırlıyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca gözaltına alınan Ayvatoğlu’nun alınan birinci sözünde “Bu unsur pudra şekeridir. Biz aslına bakarsanız arkadaş ortamında yabanca müzik dinlerken latife, taklit emelli güya uyuşturucu husus kullanıyormuşuz üzere yaparak eğleniyorduk. kimi vakit burundan güya kokain çeker üzere kimi vakit de esrarlı sigara içer üzere yapmış olduğumuz latifeler vardır. Lakin bugüne kadar yapmış olduğum böyleki latifeleri muhakkak görüntüye çekmedik. aslına bakarsan bu imajın de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. Benim katiyen hayatım boyunca kokain hususu kullanmadım” formundaki kelamları kamuoyunda tartışmalar yaratmıştı.

İKİNCİ TABİRİNDE İTİRAF ETTİ

Kuşkulu Ayvatoğlu, isimli denetim sonucuyla hür bırakılmıştı. Lakin kamuoyunun yansısı üzerine Ayvatoğlu bir daha gözaltına alınmış ve bu sefer tabirinde kokain kullandığını kabul eden Ayvatoğlu, yakın devirde uyuşturucu kullanmadığını öne sürmüş, imajların 2 yıl öncesine ilişkin olduğunu savunmuştu. Savcılık ise konut mahpusu sonucu verilen Ayvatoğlu’nun doğruyu söyleyip söylemediğini anlamak için kan, kıl ve idrar örnekleri aldırmıştı.

İSİMLİ TIP “KOKAİN” DEDİ

İsimli Tıp Kurumu, gönderilen numuneler üstündeki incelemesini tamamladı. Yapılan incelemede Ayvatoğlu’ndan alınan örneklerde son 6 ay ortasında uyuşturucu husus kullandığına dair bulgular edildi. Rapor, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi.

Raporu belgeye kanıt olarak koyan savcılık, Ayvatoğlu hakkında dava açmaya hazırlanıyor. İddianamenin yazımına başlayan savcılığın Ayvatoğlu hakkında uyuşturucu husus kullanmak ve uyuşturucu husus kullanılmasını özendirmek hatalarından 7 yıldan 15 yıla kadar mahpus cezası isteyeceği açıklandı.