Lucas Torreira: Kendimi Galatasaray’a adadım

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Galatasaray’ın yıldızı Lucas Torreira, GSTV’ye özel bir röportaj verdi.

Konyaspor maçının kıymetine değinen Torreira, “Konyaspor maçı fazlaca kıymetli. Taraftarlarımızın dayanağını kazanmamız lazım. Onların takviyesi ile hayli daha âlâ oynuyoruz. Ulusal ortadan evvelki son maçımız, kazanmamız durumunda liderliğe yükselebiliriz.” sözlerini kullandı.

“Muslera’ya herkes hürmet duyuyor”

Sarı-kırmızılı grubu seçmesinde Kaptan Muslera’nın değeri olduğunu vurgulayan başarılı orta saha, “Muslera, buraya gelmemde fazlaca değerli bir faktördü. Onunla daha öncesinden de konuşuyorduk. Bana buradaki projeyi anlattı. Onun haricinde liderle, Erden Timur’la, hocamızla konuştuk ve hepsi bana dayanak oldu. Bu hoş projenin ve büyük kulübün bir modülü olmak istedim. Bir Uruguaylı olarak epeyce hürmet duyduğum bir insan Muslera. Onunla ulusal kadroda oynamak esasen benim için bir ayrıcalıktı. Yalnızca Galatasaray taraftarları değil, öteki kadro taraftarları da ona hürmet duyuyor. Onunla birlikte oynayacağım için fazlaca memnunum.” dedi.

“Taraftar fazlaca iyi”

Galatasaray taraftarına övgüler yağdıran Torreira, “Taraftarlarımız nitekim inanılmaz. Bizi karşıladıklarında tutkularını hissettim. Uruguay’da da taraftarlar bu biçimdedir. Bu tutku, benim de hissettiğim bir his. Bulunduğum gruba kendimi adamayı seviyorum. O yüzden taraftarlarla kendimi epey yakın hissediyorum.” halinde konuştu.

“Trafik haricinde her şey harika”

İstanbul trafiğinin kendisini zorladığını aktaran yıldız futbolcu, “Biraz şanslıyım zira fazlaca uygun bir sürücüm var. Şayet aracı onun yerine ben kullansaydım İstanbul trafiğine alışmam fazlaca sıkıntı olurdu. Burada hakikaten kendimi rahat hissediyorum. Trafik haricinde her şey mükemmel gidiyor.” dedi.

“Kendimi Okan Buruk’un isteklerine adadım”

Şampiyonluk hakkında da konuşan 26 yaşındaki oyuncu, “Sezon öncesi periyotta epeyce vaktim olmadı. Ben buraya geldiğimde dönem başlamıştı bile. Lakin buraya geldiğim vakit kendimi daima hocamızın isteklerine adadım, neler yapmam gerektiğini düzgün anlamaya çalıştım. Ben ekibi tanıyorum, kadro da beni tanıyor. Galatasaray hayli büyük bir kulüp ve transferin son günlerinde de hayli büyük isimler geldi. Galatasaray’ın maksadı her vakit şampiyonluk gayreti vermektir, ismine yakışan da budur. Biz de bunu yapacağız ve şampiyonluk uğraşı vereceğiz.” diyerek kelamlarını noktaladı.