Mergim Berisha’dan Fenerbahçe itirafı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe’nin 4 milyon euro opsiyonla Augsburg’a kiraladığı Mergim Berisha, Alman futbolseverler tarafınca çabucak hemen benimsenmedi.

Augsburg’a imza attıktan daha sonra Bundesliga’da 2 maça da birinci 11’de çıkan Mergim Berisha, son oynanan Werder Bremen maçında grubu ismine galibiyeti getiren golün asistini yapmıştı. Buna karşın çabucak hemen beklentileri karşılayamadı.

“Bu dönem 8 golü geçemez”

Öyle ki ligde bu hafta oynanacak güçlü Bayern Münih maçı öncesi Mergim Berisha için yapılan bir ankete verilen yanıt dikkat çekti.

Bundesliga’da çabucak hemen 6 hafta geçilmişken “Mergim Berisha bu dönem 8 gol atar mı?” sorusunun sorulduğu ankete Augsburg taraftarları yüzde 65 üzere yüksek bir oranla hayır karşılığını verdi.

Öte yandan Fenerbahçe’den ayrılan Mergim Berisha, FC Augsburg’a transfer olmasının niçinlerini deklare etti.

“Bundesliga hayalimdi, Fenerbahçe’de memnun değildim”

“Bundesliga’da oynamak her vakit benim hayalimdi. Augsburg’da bu gerçekleşti. Bunun için gururlu ve minnettarım” diyen 24 yaşındaki oyuncu Fenerbahçe’de keyifli olmadığını söylemiş oldu.

“İstanbul adımından pişman değilim. Yanıma epeyce şey alabildim ve güzel tecrübeler yaşadım” diyen Berisha, “Yeni bir şey yapmak istediğim açıktı. Kadronun kalitesi var. Aç bir kadromuz var. Sakatlar geri döndüğünde daha da güçleneceğiz. Küme düşme savaşından daha hayli güveniyorum. Bir dönemi endişelenmeden atlatabiliriz.” diyerek kelamlarını noktaladı.