Mert Hakan Yandaş: Jorge Jesus büyük bir otorite

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe ’nin hazırlık maçında US Salernitana’yı 3-0 yendiği müsabakanın akabinde Mert Hakan Yandaş açıklamalarda bulundu.

“Her şey bizim ismimize epeyce yeterli gidiyor”

Çok sert hazırlık maçları yaptıklarını lisana getiren Mert Hakan Yandaş, “Mutluyuz, maçların hepsini kazandık. Her şey bizim ismimize hayli âlâ gidiyor. Hazırlık ya da resmi maç ayırt etmiyoruz. Benim burada 3’üncü senem. Hakikaten epey özel bir yıl olduğunu düşünüyorum. Sonunda başaracağımıza inanan bir takım var. Bu yüzden çok memnunum.” diye konuştu.

“2 ay süren bir sakatlık olunca adaptasyon süreci de uzun oluyor”

Mert Hakan, dönem başında sakatlık yaşayarak fazlaca şanssız bir müddetç geçirdiği söz ederek, ”Geçen sene hoş biten bir dönemin akabinde bu yılki değişiklikler ve gayelerle bir arada kendi açımdan ferdi koyduğum gayelerle hayli daha özel bir dönem yaşamak istiyordum. Her şeyini vermek isteyen bir imal var fakat dönem başı kamp devrinde yaşanan bahtsız bir sakatlık oldu.

2 ay süren bir sakatlık olunca adaptasyon süreci de uzun oluyor. Bu tempoyu yakalamak için uğraş gösteriyorsunuz. Bunu yaşarken bir daha şanssız bir temasla oluşan diz sakatlığı oldu. Hiç kimse yaşamak istemez, aslına bakarsanız kimse benim kadar üzülmemiştir.”
dedi.

“İnşallah hak ettiğimiz hoş ve memnun sona ulaşırız”

Arkadaşlarını bu süreçte yalnız bırakmanın kendisini zorladığını kaydeden Mert Hakan, “Bu kadar özel bir dönemi dışardan izlemek, grubuma yardımcı olamamak bana bu süreçte fazlaca sıkıntı geldi. Geri dönemeye çabalıyorum şu anda. Hocam da sağ olsun hazırlık maçlarında talih vererek beni ekibin içine adapte etmeye çalışıyor, ritim yakalamama yardımcı oluyor. çabucak hemen hazır değilim. Biraz daha sürecim var. Benim adıma her şey düzgün gidiyor.

Bir an evvel kendimi toparlayıp inşallah sakatlık yaşamadan dönemi bitirmek ve gruba bir an evvel katkı vermek istiyorum. Zira nitekim hayli özel bir dönem yaşıyoruz. Burada 3’üncü dönemim. Çok özel bir ortam var. her insanın diyaloğu epey yeterli. İnşallah hak ettiğimiz hoş ve memnun sona ulaşırız.”
şeklinde konuştu.

“Hocamız büyük bir otorite”

Teknik yönetici Jorge Jesus hakkında da konuşan Mert Hakan, “Başından beri bir otorite var. Kim ne kadar oynarsa oynasın büsbütün Fenerbahçe’ye odaklanmış bir futbolcu ortamı var ve bunu sağlayan da bir otorite var. Hocamız büyük bir otorite. Bizim ona inanmamız, onun bize sert ancak babacan gelmesi, bütün beraberliği ve samimiyeti oluşturuyor. her insanın birbirine inandığı hoş bir ortam var. Bu sene epeyce özel bir yıl. Hocamızla, oyuncularla, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı olmasıyla herkes tek gayeye odaklanmış biçimde.

Hoca, kulübe yardımcı olmak açısından burada bulunuyor. Ben de ekip arkadaşlarıma arbede demeyelim de tepki olarak bunları saha ortasında vermemiz gerekiyor. her insanın birlikte kalmasını sağlamaya çalışıyorum. Grupta herkes birbirine yardımcı olmak istiyor. Bu kadronun ortasında bulunduğum, bir kesimi olduğum için epey memnunum.”
tabirlerini kullandı.

“Taraftarlar olduğu sürece benim daima söylemiş olduğim bir şey var, Kadıköy’de kaybetme ihtimalimiz yok”

Mert Hakan, sarı-lacivertli taraftarlar ile ilgili ise, “Taraftarlar olduğu sürece benim daima söylemiş olduğim bir şey var, Kadıköy’de kaybetme ihtimalimiz yok. Onların gücü inanılmaz. beraberliğimiz inanılmaz. Söylenenlere değil yapılanlara ve tepkilere baksınlar. Hoş bir takım var.

Biz birlikte kaldığımız sürece bize kimse pürüz olamaz. Bize inanıp bu türlü devam etsinler. Bu dönem ardımızda inanılmaz duruyorlar. Onlara teşekkür ediyorum.”
dedi.