Messina Denaro'lu bir kaçağın tatlı hayatı: plajlar, akşam yemekleri ve dövmeler. “Palermo'da birçok arkadaşım var”

AIM

New member
27 Şub 2022
789
0
0
İtalya'nın en çok aranan patronu özgür ve korkusuz bir adam olarak hareket etti. Matteo Messina Parası, toplu katil olmakla, Corleonesi tetikçisi olmakla, bir “iş adamı” olmakla, lüksü karşılayabilen, kendisinin geçen Temmuz'da yargıçlara Palermo'da dolaşmalarını söylediği kayıtlarda Devlete meydan okumakla suçlanıyor. Ve bunu uzun yıllar boyunca yaptı. Başkentte diş hekimi, şehir merkezindeki dövme sanatçısı, deniz ve arkadaşları vardı. Eylül ayında ölen patron, savcılarla yaptığı konuşmada ilk kez mesleği gereği bir “mafya” olduğunu itiraf etti, ancak hayatının “sadece mafya faaliyeti olmadığını, bunun bir mafya faaliyeti olduğunu” da söylemeye istekliydi. olduğundan küçük gösterme…”.

“Messina Denaro yedi yıl önce bir kontrol noktasında durdu, tanınmadı”. Savcı de Lucia, Casal di Principe öğrencilerine patronun yokluğunu anlatıyor

25 Ocak 2024

On yıldan fazla bir süredir Messina Parası Palermo'nun eteklerindeki bir yerleşim bölgesi olan Via Belgio'da da aynı diş muayenehanesine sık sık gidiyor. «Fakat diş hekimi benim hakkımda hiçbir şey bilmiyor, ben kendimi her zaman Corseri veya Curseri adıyla tanıttım, bunun belgesi de bendeydi». Savcı yardımcısı Paolo Guido ona dişçiyle nasıl tanıştığını sorar: “Kusura bakmayın ama kaçak olmak arkadaşlarımın olmadığı anlamına gelmez” diye yanıtlıyor. «Palermo'da iyi bir dişçi istedim, onu bana önerdiler, ben de oraya gittim».

“Martina Gentile, Messina Denarolu postacı ve annesi”. Çocuk mahkemesi ebeveyn sorumluluğunu askıya aldı

kaydeden Salvo Palazzolo

21 Ocak 2024

O dönemde milletvekili Guido ısrarla, arkadaşlıklarından bahsederken kimi kastettiğini, kimi kastettiğini soruyordu. “Özel, kişisel arkadaşlarım…” diyor ve mafya üyesi olmayan anlamına gelen “profesyonel olmayan”ın altını çiziyor. U siccu, “çalışma koşulları” nedeniyle Palermo'ya gittiğini açıklıyor. «Hayatım sadece Campobello'da (saklandığı yer olan kasaba) değildi, aynı zamanda hareketsizliğimi de yönetmek zorundaydım, ama hayatıma devam etmek zorundaydım, nefes alıyor olsam bile bitki gibi yaşayamıyordum. Benim kendi zihinsel idealim vardı.”

Guido, Palermo'da nasıl bir hayat yaşadığını sorar. Messina Parası? “Ücretsiz, Campobello'daki gibi (patron arabayla dolaşıyor, öğle ve akşam yemeklerinde insanlarla buluşuyor, alışverişini süpermarkette yapıyordu, ed.), çünkü iyisiyle kötüsüyle Campobello'yu keşfettiniz, çünkü verimli topraklarınız vardı, ama genel olarak Her zaman başka bir bağlamda, başka bir alanda da olsa bir hayat yaşıyorum.”

İsviçreli komiser Matteo Messina Denaro: “1997'de tutuklanmasına kıl payı kala kalmıştık ama son anda muhbir geri adım attı”

kaydeden Franco Zantonelli

12 Ocak 2024

Peki kiminle çıktı? “Çocukluğumdan beri babamla birlikte Palermo'yu çok iyi tanırım” diyen Siccu, soruları yanıtlarken mafya mensuplarının yanı sıra Cosa Nostra'dan uzak diğer Palermolularla da ilişkileri olduğunu ekliyor. Ve ilk kez katliam dönemini paylaştığı Graviano kardeşleri, Brancaccio patronlarını tanıdığını itiraf ediyor. Salvatore Riina. Mafya patronu, “Arkadaşlıklarım yalnızca sizin mafya olarak kabul ettiğiniz dünyada başlayıp bitmiyor, hayır, durum böyle değil” diye açıklıyor ve şunu ekliyor: “Arkadaşlıklarım çaprazdı.”

Peki başkentte sık sık görüştüğü bu insanlar zengin miydi yoksa fakir miydi? Patron, “Ben hiçbir zaman bu şekilde bir ayrım yapmadım” diye yanıtlıyor. «Fakir biriyle takılmak zorunda kalsaydım, kast ettiğiniz gibi, oraya bir tür eğitim için Rolex'le gitmem değildi; bunun yerine kendi işim olsaydı veya benim gibi Rolex sahibi insanlarla olsaydım hiçbir sorun yaşamazdım yani o dedikleri gibi “boğulma” gibi bir durumum olmazdı, kısacası kanıtlamak istemedim herkese bir şey”, diyor vaftiz babası.

Patronun, L'Aquila hapishanesine geldikten on iki gün sonra kendisini muayene eden doktora söyledikleriyle bağlantılı ifadeler: “Artık Palermo'nun tüm sağlığının tırnakları 'kirlendi''. Ona ev sahipliği yapan Palermo toplumunun bir kısmına bir mesaj mı? Kendisine iltifat eden veya onunla iş yapan suç ortaklarını bulmak için araştırılan gri alandır.

Patron deniz kenarındaki yerlere de sık sık gittiğini doğruluyor. Soruşturmalar, 2022 yazına kadar kendisini Palermo kıyısındaki Addaura'daki bir yüzme tesisine götüren bir kadının kendisine eşlik ettiğini ortaya çıkardı. U Siccu, savcılara, tanınma korkusu nedeniyle “kendi korumam için” başka mafya mensuplarının bulunabileceği yerlere gitmekten kaçındığını açıkladı.

Sen kaçarken, diğer mafyacılar seninle tanışmak için seni aradılar mı? “Herkes her zaman beni aradı, çünkü ben her zaman sizin mafya olarak gördüğünüz yerdeydim, benim dünyamda herkes için bir garanti olarak görüyorum.” Ve ekliyor: “Ama son zamanlarda tiksiniyorum ve sorumluluk sizin.” Evet, Messina Parası müfettişleri suçladı. “Engellileri gücendirmeden, engellilerin mafyacı gibi davranmasını sağlayamazsınız. Çünkü kimseyi kırmak istemeden alçak alçaklara saldırmaya başladığınızda, ama benim için onlar insan değil, alçak alçaklar, merhaba bile diyemediğim insanlar ve onları mafyadan tutukladığınızda, işte o anda benim dünya bitti, yerle bir edildi. toplam toprak” ve hüküm giymiş suçluların bazı isimlerinden söz ediyor.

Son olarak üç dövmesinin Teatro Massimo'nun önünde yapılacağını açıklıyor. Sol kolunda Romen rakamlarıyla bir tarih dövmesi vardı: 8 Ekim 1981. “Bağlı olduğum benim için önemli bir tarih”, belki de 19 buçuk yaşındayken Cosa Nostra ile olan ilişkisi. “Dövmeleri farklı dönemlerde yaptım çünkü her şeyin bir şeye inanacağı bir anı olmalı.” Ve sonra kendi ağzından söylediği bir cümleye odaklanıyor: “Bu benim megalomani biçimim olacak, 'Acı çekerek zafer kazanmak', çünkü acı çektim.”