Mesut Özil: Kadroya yavaş yavaş katkı sağlayacağım

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Başakşehir formasıyla Fiorentina maçında son 10 dakika alana giren ve sakatlık sürecini atlatmaya çalışan Mesut Özil, maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Kısa maç değerlendirmesinde Özil, “Takımı tebrik ediyorum. Hoş bir maç seyrettirdik. Çok çaba ettik, hoş goller oldu. Kazandık ve memnunuz.” açıklamasını yaptı.

Takım olarak dönem başından bu yana epey çalıştıklarını ve kendisinin de alanlara tam performansla dönmek için epeyce çalıştığını belirterek, “Çok çalışıyoruz, keyif de alıyoruz çalışmaktan. Kendim de o denli. Toptan başka kaldım uzun müddet. Kendimi toparlamaya çalışıyorum. Ferdi de epeyce güzel çalışıyorum. Ekibe yavaş yavaş katkı sağlayacağımı düşünüyorum. En kıymetlisi ekibin hoş futbol sergilemesi, bunu da bugün gösterdik.” diye konuştu.

“Çok gol atıp gol yemiyoruz”

Başakşehir’in UEFA Konferans Ligi’nde 7 gol atıp kalesini gole kapatması ile ilgili sorulan soruya ise Özil esprili bir cevapla başlayarak “Nazar değdirme fakat ekip alanda kendini muhakkak ediyor. Sistemimiz var, hocalarımız alanda nasıl oynamamız gerektiğini gösteriyorlar. Biz de en âlâ biçimde oynamaya çalışıyoruz. Çok gol atıp gol yemiyoruz. Bu turnuvada kuvvetli kadrolar var, ekip olarak âlâ futbolumuzu sürdürmek en büyük dileğimiz.” değerlendirmesini yaptı.