Miguel Crespo: Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulübü

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe ‘nin Portekizli futbolcusu Miguel Crespo, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde açıklamalarda bulundu.

Teknik yönetici Pereira’nın isteklerini alana yansıttıklarını tabir ederek, “Her gün daha ekip ve birlik olmaya çalışıyoruz. Uzun bir yolumuz var. Sıkıntı bir lig ve güzel bir sonuçlar almak istiyoruz. Ben aslında tipik bir 8 numarayım. Grubuma hem ofans birebir zamandafansta yardım etmek istiyorum. Oyunun hem ofans birebir zamandafans ortamında iki taraflı biçimde yardımcı olmak istiyorum. Kendimi rahat hissettiğim durum 8 numara. Fenerbahçe epey büyük bir kulüp, Türkiye’nin en büyük kulübü. Burada olmaktan dolayı epeyce memnunum. Çok güzel bir taraftar kitlesi var ve bizde onları keyifli etmek için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

“ÇOK KIYMETLİ BİR MAÇ”

Harika Lig’in 9’uncu haftasında Trabzonspor ile oynacayakcaları maç ile ilgili konuşan Crespo, “Çok kıymetli bir maç. 3 puan almak istediğimiz bir maç. Maçın sıkıntı olacağını biliyoruz, onlar ortasında kolay bir maç olmayacak. Bu maçta 3 puan almayı fazlaca istiyoruz.” formunda konuştu.

“TRANSFER SÜRECİM ÇOK ÇABUK GERÇEKLEŞTİ”

Sarı-lacivertli takıma dahil olması ile ilgili yöneltilen soruya ise Crespo, “hemen çabucak yeni geldim ve ötürüsıyla hocamızın benden neler istediğini anlaya çalışıyorum. Kesinlikle performansım maç maç artacaktır. Bende kendimi oynadıkça bulacağım. Şimdiye kadar elimden geleni yaptım lakin daha düzgününü yapabilirim. Transfer sürecim fazlaca çabuk gerçekleşti. Hocanın ilgisi duyar duymaz gurur duydum ve kendisi büyük bir hoca. Gelişimime yardımcı oluyor. Bu kulüpte ve hocamızla çalışmaktan dolayı hayli memnunum. Daha evvel burada oynamış Portekizli oyuncularla konuşma fırsatı bulamadım. Transfer sürecim süratliydi. Rastgele bir oyuncuyla konuşma fırsatım olmadı. Hiç kuşku yok ki mesleğimi geliştirmek için buraya geldim. Ulusal ekip amaçlarımdan bir tanesi. Burada hayli çalışıp ulusal grupta yer alıp amaçlarımı gerçekleştirmek istiyorum. Ben asında kazanma baskısının güzel olduğunu düşünüyorum. Bu baskı bizi daha fazla çalışmaya itiyor. Biz de her gün gün daha fazla çalışıp kulübün hak ettiği şampiyonluğu kazanmak istiyoruz.” diye yanıt verdi.