Miralem Pjanic, Barcelona’dan ayrılma sürecini anlattı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Yeni dönemde 3 kulvarda yarışacak olan Beşiktaş, takımını yıldız isim Miralem Pjanic ile güçlendirdi.

Barcelona’dan Beşiktaş’a katılan Bosnalı yıldız İspanyol basınına açıklamalarda bulundu. Barça’dan ayrılma sürecine değinen Pjanic, Beşiktaş’ı niye seçtiğini de anlattı.

“KOEMAN BANA SAYGISIZLIK ETTİ”

Pjanic açıklamalarında, “Koeman bana saygısızlık etti. Benimle hiç bağlantı kurmadı. Ben itiraz eden biri değilim fakat her hususun bana izah edilmesini tercih ederim.

Maaşımı düşürüp Beşiktaş’a gittim. Zira futbolu seviyorum. Çok keyifli ve motive oldum. Beşiktaş ile yaptığım mutabakatın akabinde Saraybosna’ya yeni geldim. Her şey fazlaca hoştu. Geçen sene yaşadığım üzere bir durumu kabul edemezdim. Bunu istemiyordum.

“FUTBOL OYNAMAK İSTİYORUM”

Barcelona ile imzaladığımda hissettiklerim daha epey ailem içindi. Bosna’dan ayrıldıklarından beri fazlaca gururluydum, hem de benim için bir hayal gerçekleşmişti. Sıkıntı bir periyoda giriyordum. Barça her vakit kazanmak isteyen bir kulüp. Geldiğimde fazlaca kuvvetli bir grup, fazlaca kaliteli oyuncular gördüm.

Bu kadro La Liga’yı kazanabilirdi lakin olmadı. Deneyimim vardı ve neler yapabileceğimi biliyordum. Ne söyleyeceğimi bilmiyorum, düşündüğüm üzere oldu. Kolay olmadı lakin kendim için bir yol buldum, futbolu hakikaten seviyorum. Bu kadar yıldır olduğu üzere oynamak istiyorum.

“KAVGA EDİYORDUK”

Dürüst olmak gerekirse, neyi yanlış yaptığımı kendime sordum. Basında daha fazla oynamak istediğini söylememden hoşlanmamış olabilir. Bana tutumum ve profesyonelliğim için teşekkür ettiler fakat benim için ne kıymeti var. Şubat ayının sonundan Mayıs ayına kadar neredeyse hiç oynamadım. Kabullenmesi epeyce sıkıntı bir durum ancak ben idmanlarda elimden geleni yaptım. Bu benim için fazlaca büyük bir saygısızlıktı. Hengame ediyorduk, oynamayanlar için kolay değildi.

“BEN FUTBOLU SEVİYORUM”

Ben futbolu seviyorum. Futbolun ekonomik tarafı olağan olarak kıymetli fakat benim hayatta oğlumdan daha sonra en çok sevdiğim şeydir futbol . Beşiktaş’a geldim. Çok keyifli ve motiveyim. Barcelona’da 0 dakika oynamayı bir daha göze alamazdım. Artık Beşiktaş’tayım. Dönemde 30-40 maç oynayabilirim, Şampiyonlar Ligi’nde oynayabilirim.” tabirlerini kullandı.