Mostafa Mohamed özür diledi

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Muhteşem Lig’in 10. haftasında Beşiktaş, 1-0 yenik duruma düştüğü derbide 2-1 yendi.

Vodafone Park’ta oynanan müsabakada Cicaldau’nun 35. dakikada attığı golle 1-0 öne geçen Galatasaray, Cyle Larin’in 39 ve 64’te kaydettiği gollere mani olamadı. Mostafa Mohamed’in oyunun son kısmında penaltı, geniş yankı uyandırdı.

79. dakikada Kerem’in yerden şutunda top, ceza alanında Vida’nın elinden sekti. Hakem Fırat Aydınus, siyah-beyazlı oyuncunun meşin yuvarlağa elle müdahalede bulunduğu sebebi öne sürülerek penaltı noktasını gösterdi.

81. dakikada oyuna yeni giren Mohamed’in şutunda, kaleci Ersin Destanoğlu meşin yuvarlağı çıkartıp gole müsaade vermedi. Penaltıyı Mısırlı oyuncunun kullanımı tartışma yarattı. Galatasaray’da daha evvel Belhanda ile Diagne, bir daha Diagne ile Sinan Gümüş saha içerisinde penaltı tartışmaları hayatıştı.

PENALTICI CICALDAU

Penaltıcı Cicaldau bulunmasına karşın Mostafa’nın topu ısrarla alıp durumu gole çevirememesi teknik yönetici Fatih Terim’in yansısını çekti. Tecrübeli teknik adam maç sonu yaptığı açıklamada “Penaltıcı bizde Cicaldau. Mustafa almış ben atacağım demiş. Geçen sefer ben ona kazanmak için hayli da riskli bir maçta bir daha atmasını istedim. Orada oyuncum değerlidir lakin burada bırakması lazımdı Alex’e. Sıhhat olsun ne yapalım. Lakin herkes ne yazılmışsa oraya, kim hangi nazaranvdeyse onu yapması lazım.” sözlerini kullandı.

MOHAMED ÖZÜR DİLEDİ

Tenkitlerin odağındaki Mısırlı golcüden açıklama geldi. Grubun penaltıcısı olmamasına karşın topun başına geçen ve değerlendiremeyen Mohamed özür diledi.

Başta Cicaldau olmak üzere ekip arkadaşları ve teknik takımdan özür dileyen Mostafa, Milliyet’e yaptığı açıklamada, “Atacağıma fazlaca inanmıştım. Amatörce bir harekette bulundum. Penaltıyı atsam maç birliktee olacak ve tahminen kazanmak için daha da iştahlanacaktım. Bu yaptığım yanlışsız değildi.” dedi.

Mohamed’in Beşiktaş maçında kaçırdığı penaltı üzerine teknik takımdan gruba ikaz geldi.

Kadronun birinci penaltıcısının Cicaldau olduğu oyunculara anlatılırken, Rumen futbolcunun kendisini âlâ hissetmemesi durumunda başka opsiyonların değerlendirileceği futbolculara aktarıldı.

4 PENALTININ YALNIZCA 1’İ GOL OLDU

Galatasaray geçen dönemin sonunda Denizli maçında Emre Akbaba’nın kaçırdığı penaltı ile şampiyonluk yolunda averaj bakımından değerli bir fırsatı değerlendirememişti.

Sarı-kırmızılılar, ligde kullandığı son 4 penaltının 3’ünden yararlanamayarak farklı bir istatistiğe imza attı.