Motosikletli saldırgandan pes dedirten savunma: Bayan olduğunu farketmedim

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,640
0
36
Motosikletli saldırgandan pes dedirten savunma: Bayan olduğunu farketmedim
İstanbul Esenyurt’ta motosiklet şoförü ile araba şoförü trafikte tartıştı. Motosiklet şoförü Mehmet Salim Bilici, araba idaresindeki bayan sürücüyü akaryakıt istasyonuna kadar takip etti. Motosikletli saldırgan, arabadan inen bayan sürücüyü darbetti. Yumruk atarak bayanı yaralayan saldırganı etraftakiler sakinleştirmeye çalıştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grubu sevk edildi.

Gözaltına alınan Mehmet Salim Bilici, “Saçları kısa olduğu için bayan olduğunu fark etmedim. Bayan olduğunu bilsem asla bu biçimde bir şey yapmazdım” diyerek kendini savundu.

“ARABADAN İNMEMLE KASKINI ÇIKARIP TEKME TOKAT DALDI”

Olay daha sonrası açıklamada bulunan bayan şoför, “Yolumda giderken akaryakıt istasyonuna girmek için sinyal verdim. Gerimden korna çaldı. Yavaşladım yolda geçsin diye. O geçsin diye yol verdim. daha sonra tekrar sinyal verip benzinciye girdim, akaryakıt almak için. daha sonra peşimden geldi. aslına bakarsanız otomobilden inmemle kaskını çıkarıp tekme tokat daldı. Şikayetçi olacağım, polis takımları geldi. bu türlü olmaması gerekiyor. Birisine sonlandı diye diğerinden acısını çıkartmamalı bilhassa bayanlardan. bu türlü olmamalı inşallah gerekli şeyler yapılır” diye konuştu.

“KADIN OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

bayanı darbederek yaralayan motosiklet şoförü Mehmet Salim Bilici, “Yolumda gidiyordum motosikletimle. Arkadaş birden direksiyonu kırdı kaçamadım sıkıştırdı beni. Ortamızda tartışma oldu. daha sonra benzinliğe girdi, ben de gerisinden girdim. Ne yapıyorsun diyecektim. Otomobilden indi, üstüme geldi. Ben de saldıracak diye gardımı aldım. Hengame ettik lakin ben muhakkak bayan olduğunu bilmiyordum. Bayan olduğunu bilsem asla bu biçimde bir şey yapmazdım. Kendisinden özür diliyorum” dedi.

BAYANA TAARRUZ ANI KAMERADA

Motosikletlinin hanımı darbettiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı. İmgelerde, motosikletlinin, yanına yanaştığı arabadan inen hanımı darbettiği, etraftakilerin gelerek ortaya girdikleri görülüyor.