Muhammed Demirci: Beşiktaş’ta oynamak isterim

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş altyapısında yetişen, geleceğin yıldızı olarak gösterilen fakat beklentileri karşılayamayan Muhammed Demirci, 24 Erzincanspor’da gösterdiği performansla dikkatleri çekiyor.

24 Erzincanspor’da 21 maçta 12 gol, 7 asist yapan Muhammed akıllara 2019/20 döneminde Erzican’da 34 maça çıkan ve 20 gol atarak Galatasaray’a imza atan Kerem Aktürkoğlu’nu getirdi.

Siyah-beyazlı ekibin altyapısında oynadığı periyotta Barcelona ile idmanlara çıkan muhteşem solak Muhammed, ‘Beşiktaşlı Messi’ lakabını da almıştı.

“SEZON ÖNCESİNDE ÇOK ÇALIŞTIM”

Radyospor’dan Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Muhammed Demirci, “Sezon öncesinde ekstra idmanlar yaptım ve fazlaca çalıştım. Kerem Aktürkoğlu ayrıntısı olarak paylaşıldım. Ama ben bu durumdan haz duymuyorum. Kerem birinci defa o bahtı yakaladı. Ben o talihi daha evvel yakaladım. Ama başarılı olamadım” dedi.

“ÇOK YÜZLEŞTİM KENDİMLE VE KARARLAR ALDIM”

Meslek planlamasında yanlışlar yaptığını tabir eden Muhammed, “Piyasaya erken çıktığım için beni 35 yaşında zanniçinler oluyor. Ben 27 yaşındayım. Lakin kendi kusurlarımdan dolayı farklı bir müddetç yaşadım. Şu anda 2. Lig’deyim, 3. Lig’de oynadım. Kendi kendime hayli söylemiş oldum: ‘Senin buralarda ne işin var?’ diye… Çok yüzleştim kendimle ve kararlar aldım” tabirlerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ’TA tekrar OYNAMAK İSTERİM”

Demirci açıklamalarının devamında, “Ben artık amaç belirlemiyorum, çalışmaya devam ediyorum. Beşiktaş’ta oynamayı kim istemez? Beşiktaş’ta olağan ki yinedan oynamak isterim. Orta transfer devrinde Harika Lig’den ve 1. Lig’den arayan kulüpler oldu. Ben kulübümden ayrılmak istemedim. Zira ben buraya ne kadar emek verdiysem, Erzincanspor’da bana emek verdi. Beşiktaş-Galatasaray maçında direkten dönen topum mesleğimi etkiledi. 2-1 mağlup durumdaydık, 2-2 olacaktı. Daha hoş olabilirdi lakin yaşamadan da bilemiyoruz.” dedi.

“BENİ LİDER KARAVELİ KEŞFETTİ”

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Lider Karaveli hakkında konuşan Muhammed Demirci, “Önder Karaveli, beni keşfeden hocadır. Başkan Hoca ile de vakit zaman konuşuruz, bu süreçte işinden dolayı görüşemedim. Bernd Schuster beni epeyce etkilemişti, Beşiktaş’ta beni A Kadroya alan hoca Bernd Schuster’di. İdmanlarda bana ‘Messi’ diye sesleniyordu. Şu andaki hocam Mesut Toros’un da emeği üzerimde fazlacatur. Ona da ayrıyeten teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.