Nihat Özdemir’den Burak Elmas’a davet

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir, Galatasaray Lideri Burak Elmas’a davette bulundu.

İşte Nihat Özdemir’in açıklaması:

“Galatasaray Spor Kulübü Lideri Sayın Burak Elmas’ın çeşitli seferlerde, şahsım, İdare Konseyi arkadaşlarım ve Federasyonumuzla ilgili kimi haksız telaffuzlarda bulunması, kabul edilmesi imkânsız olan bu tezlerin kamuoyunda yer alması niçiniyle bir açıklama yapmam mecburî hale gelmiştir.

“DAYANIŞMA İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Türkiye Futbol Federasyonu, 98 yıllık esaslı bir tarihe sahip ulusal bir kurumdur.

TFF İdare Şurası’nın üyeleri; kıymetli, saygın ve değerli insanlardır.

Federasyonumuz için yapılan kümeleşme, birbirinin altını oyma üzere yakışıksız argümanları kabul etmemiz mümkün değildir. Ben ve İdare Heyeti üyesi arkadaşlarım seçildiğimiz günden itibaren; birliktelik, ahenk ve dayanışma içerisinde çalışmaktayız.

“DAYANAKLARIYLA AÇIKLAYIN”

Sayın Elmas argümanlarını, destekleri ile birlikte isim isim kamuoyuna açıklamalıdır.

Ayrıyeten; Federasyonumuz, ağır bir biçimde Kulüpler Birliği Vakfı ile bir arada Türk Futbol Hakemlik Sistemi, Yayın İhalesi, TBMM nezdinde devam eden Yeni Spor Kulüpleri Yasası, Korsan Yayınların Engellenmesi üzere birfazlaca ortak çalışmayı dayanışma içerisinde yürütmektedir.

Türk futbolunun bu cins acilen tahlil bekleyen mevzuları varken, hiç kimsenin polemik üretme, manipülasyon yapma hakkı yoktur.

“SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUM”

Sayın Liderlerimizden, yöneticilerimizden beklentim bu sorumlulukla ve sağduyuyla hareket etmeleridir.

Bu vesileyle; Avrupa kupalarında uğraş edecek bütün ekiplerimize muvaffakiyetler diler, ülke puanına katkıda bulunmalarını temenni ederim.

Kamuoyuna hürmetlerimle.

Nihat Özdemi

TFF Başkanı”

BURAK ELMAS NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Lideri Burak Elmas evvelki gün yaptığı açıklamada, “Burası farklı bir kulüp. 6 kişi içinde konuşulan şey oburunun müsaadesi olmadan açıklanmaz. Onlar açıklamak isterlerse müsaade veriyorum, açıklayabilirler. Bana müsaade verirlerse ben de açıklarım” diye konuştu.

Bundan daha sonra ne yapacağız? Galatasaray’ın hakkını sonuna kadar savunacağım. Geçtiğimiz yıllarde bağırıp çağıran epey oldu. Bizler kendi yanılgılarımızın sonuçlarını dışarıda aramayız. Bugün bir değişime gidilmesi gerekiyor. Federasyon, bizim ismimize yönetenler bize karşın yönetiyorlar. Hakem atamalarını yapan şahıslar, disiplin atamalarını yapan şahısların isimlerini herkes biliyor. Kulüplerin geleceğini düşünmeden kararlar alabiliyorlar.”
sözlerini kullanmıştı.