Okan Buruk’tan Galatasaray açıklaması

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Galatasaray’da seçim kaosu sürerken lider adaylarının yola devam etmeyeceğini deklare ettiğı Domenec Torrent’in akabinde gözler, yeni hocanın kim olacağı konusuna çevrildi.

Sarı-kırmızılı grupla ismi sık sık anılan Okan Buruk, sessizliğini bozdu ve Galatasaray sorusuna çarpıcı bir karşılık verdi.

“Benim için bir yenilenme periyodu oldu”

Takım çalıştırmaya verdiği ortaya değinen Buruk, “Benim için bir yenilenme, dinlenme, birtakım şeyleri gözden geçirme periyodu oldu. Dışarıdan kimi vakit birtakım şeyleri daha net görüyorsun. bir müddetdir Paris’teydim.

2-3 aylık ortalar olmuştu ancak bu en uzun orta oldu. Akhisar’la Türkiye Kupası sevinci hayatıştık, Başakşehir daha sonrası şampiyon olmuş bir hoca olarak yanlışsız bir projenin ortasında bulunmam gerekiyor diye düşünüyorum. Bunun için bekledim ve en uygun proje için de bekliyorum.”
dedi.

“Birfazlaca teklif aldım”

Sabah’a konuşan tecrübeli teknik adam, “Süper Lig’den ve yurt haricinden birfazlaca teklif aldım. Yüzde yüz istediğim bir proje ve üst hakikat bir adım atmak için bekledim. Çalışmayı seviyoruz ancak kimi vakit beklemek gerek. Fakat saha kenarında olmayı özledim. Bu süreçte maçları genelde televizyondan izledim.” sözlerini kullandı.

“Yaşayacağım en büyük memnunluk Galatasaray teknik yöneticiliği olur”

Hoca adaylığıyla ilgili Okan Buruk, “Galatasaray altyapısından yetişmiş, o formaya uzun yıllar hizmet etmiş ve büyük muvaffakiyetler elde etmiş bir futbolcu olarak, teknik adamlık mesleğimde de ismimin Galatasaray için geçmesi memnunluk verici. Ben o tesislere 11 yaşında girdim, 18 sene oynadım. daha sonra İtalya maceram oldu. Gittim, geldim. 2008’de şampiyon olarak ayrıldım.

Bu saatten daha sonra yaşayacağım en büyük memnunluk da Galatasaray teknik yöneticiliği olur. Bir seçim süreci var. Adayların kimi tercih edeceği belirli değil fakat adımın geçmesi hoş. Bana da hem sokakta hem toplumsal medya üzerinden taraftarların büyük bir dayanağı, ilgisi var. Bunun için de bu biçimde bir nazaranv verilirse Galatasaray’ın geleceği için adımlar atmaktan, maddi-manevi bir şey düşünmeden hizmet etmekten memnunluk duyarım.”
dedi.