Omar Elabdellaoui: Galatasaray bana çocuk üzere baktı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Galatasaray’da yaşadığı kaza sebebiyle uzun müddet alanlardan uzak kalan Omar Elabdellaoui, beIN Sports’a konuştu.

Omar yaptığı açıklamada, “Hastaneye gittiğimde her şey benim için siyahtı. Tam olarak vakti kavrayamadım yalnızca siyah bir manzara vardı. Benim için korkutucuydu ve doktora da sordum durumumu kendisi bana, sol gözümün kötü olmadığını lakin sağ tarafın makus olduğunu söylemiş oldu. aslına bakarsanız tabibin ses tonundan da anlaşılıyordu. Makus fikirler insanın aklına ister istemez geliyor. Her ne kadar olumlu düşünsem de kaza negatif bir tarafı getiriyor size. Kaza gerçekleşmedilk evvel olabilecek bütün olasılıkları her vakit için düşünürdüm. Fakat kaza bunu biraz değiştirdi. Kazadan daha sonra kendime bir yemin ettim, şayet geri döneceksem bunu çalışarak üstesinden gelebilirim diye. Ben de bu süreçte uğraş ettim ve yinedan alanlara döndüm” dedi.

“yineDAN HAYATTA ÜZERE HİSSEDİYORUM”

Sakatlık sürecinin epey güç geçtiğini belirten deneyimli oyuncu, “yinedan hayatta üzere hissediyorum kendimi. Kazadan daha sonra uzun vakit aldı fakat artık yinedan geri döndüm ve çalışmalara başladım. Göztepe maçı benim için epey büyük bir andı. Mesleğime baktığım vakit bir hayalin ikinci sefer gerçekleşmesi üzereydi. Kaza gerçekleştikten daha sonraki duruma nazaran biroldukca insan geri dönebileceğime inanmıyordu. Benim için bu kuvvetli bir müddetçti” sözlerini kullandı.

“İÇİMDE DEHŞET VARDI”

Uzun müddet oynamadığı için ortasında dehşet olduğunu söyleyen Norveçli oyuncu, “Uzun bir ortadan daha sonra alana çıktığımda kendimi durdurmadım. Evet bir şok vardı. Bir dehşet vardı. yeniden geri dönemem diye. Bilhassa kazadan daha sonra tam olarak ne olacağını bilmiyordum fakat kendimi hiç bir biçimde durdurmadım. Bu kaza gerçekleştikten daha sonraki süreçte hastanede kaldığım vakit içinderda antrenmanlarıma da devam ettim. Abim ve menajerim de şaşırıyorlardı buna. Fakat şunun farkındaydım, şayet bir gün yenidendan geri dönmek istiyorsam bunu fakat çalışarak başara bileceğimi biliyordum.” diye konuştu.

“ÇOCUĞUYLA İLGİLENİR ÜZERE İLGİLENDİ”

Omar ayrıyeten, “Galatasaray bana yalnızca dayanak vermedi. Çocuğuyla ilgilenir üzere ilgilendiler benimle. Baktığımız vakit kaza gerçekleşmeden kısa bir süre evvel gelmiştim kulübe ve kaza gerçekleştikten daha sonra da her kademeden burada çalışan, çalışmayan herkes bana epey fazla takviye verdi. Ben hiç bir vakit bu borcun karşılığını ödeyemem. Yapabileceğim tek bir şey var, yalnızca ve yalnızca alana çıkıp elimden gelenin en uygununu vermek ve ekibe olabildiğince yarar sağlamak. Hastaneye girer girmez, bütün süreç boyunca Galatasaray ne kadar büyük bir aile olduğumuzu bana gösterdi. Sanırım diğer bir oyuncu diğer bir yerde bu biçimde bir şeyle karşılansa hiç bir vakit bu türlü bir davranışı nazaranbileceğini sanmıyorum. Ben de bu sevginin karşılığın olabildiğince vermeye çalışacağım.” diyerek kelamlarını noktaladı.