Ömer Bayram: Futbolu Galatasaray’da bırakmak istiyorum

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Sarı-kırmızılılarda gösterdiği performans niçiniyle reaksiyon toplayan Ömer Bayram, Hollanda basınına açıklamalarda bulundu.

Ömer Bayram, yaptığı açıklamalarda şu tabirleri kullandı:

“-Eredivisie’de yalnızca 40 maç oynadıktan daha sonra Kayserispor’a transfer oldunuz. bu biçimdelar Hollanda’da tepede oynama hevesiniz yok muydu?

-Türk olduğum için Türkiye’den aslına bakarsanız tertipli bir ilgi vardı. NAC ile kontrat konusunda anlaşamamıştık, bundan dolayı Kayserispor’dan gelen teklifi kabul etmeye karar verdim. Ailemin de Kayserili olması seçimimi benim için daha da kolaylaştırdı. En büyük hayalim Galatasaray’da oynamaktı ve bu transferle gayeme bir adım daha yaklaşmıştım.

-Türkiye ile Hollanda içindeki en büyük farklar nelerdi?

-En büyük fark, fizikî durum ve adapte olmaktı. Hollanda’da hoş futbol oynamaya alışkınız lakin burada epeyce sıkıntı. Ayrıyeten Hollanda’da her deplasman maçında otobüsle gitmeye alıştım, burada Türkiye’de her deplasman maçında uçağa biniyoruz. Bunun ekstra hoş yanı da var zira Türkiye hoş görünümlere sahip mükemmel bir ülke.

“Galatasaray hayalimdeki kulüptü”

-Transferinde Türkiye’deki maaşların rolü var mı?

-Türkiye, Hollanda’dan daha fazla para kazanabileceğiniz yer olarak bilinir. Bunun sebebi, brüt maaşınızın burada net olarak ödenmesidir. olağan olarak bu da transferimde rol oynadı zira ben epey varlıklı bir aileden gelmiyorum. Bu transferle bir arada ben de ailemi bir an evvel düzgün duruma getirmek istedim.

-4 dönem Kayserispor’da oynadın ve akabinde Akhisar Belediyespor’a transfer oldun. Orada iki dönem oynadın ve Galatasaray’a üst seviye bir transfer yaptın. Bunu nasıl başardın?

-Akhisar’da kupalar kazandım ve ulusal ekibe seçildim. Galatasaray ile daha evvel de görüşmüştük ve kısmen sakindim. Galatasaray hayalimdeki kulüp olduğu için bu fazlaca değerliydi. Muahede katılaştığında bile Galatasaray’a transfer olduğuma inanamadım. Çocukluktan beri taraftarıydım, tüm formaları bende vardı! Bu bir hayalin gerçekleşmesiydi.

“Buralara gelmek için fazlaca fedakarlıklar yaptım”

-Galatasaray ile birinci döneminiz nasıldı?

-İlk dönem katiyen tanım edilemezdi. yıllardır uzaktan takip ettiğim bir kulübün ortasındaydım. Olağanda Şampiyonlar Ligi maçlarını Real Madrid ve PSG televizyonlarından izlerdim. Lakin artık alandaydım ve oynuyordum. Bu anları asla unutmayacağım.

-Buralara gelmek için fazlaca fedakarlıklar yaptım. Okuldan idmana bisikletle gittim, konuta geç geldim. Ödevlerimle uğraştım. Cümbüşe değil maçlara odaklandım. Babam disiplinli olmamı sağladı.

“Kariyerimi Galatasaray’da bitirmek istiyorum”

-Şu anda mesleğinizde rastgele bir maksadınız var mı?

-Hedefim daha fazla kupa kazanmak. Mesleğimi de Galatasaray’da bitirmek istiyorum. kimi vakit yurt haricinde bir macera düşünüyorum lakin Galatasaray’da ne kadar keyifli olduğumu fark ettiğimde vazgeçiyorum.”