Padre Pio’nun son ayini kutlayan rahip Peder Leonardo Marcucci öldü

AIM

New member
27 Şub 2022
764
0
0
KAMERA GÖRÜNTÜSÜ – Yanındaydı. Peder Pio son Ayini sırasında. Şimdi Leonardo Marcucci – Pietrelcina rahibinin hayatının son doğrudan tanıklarından biri – 86 yaşında öldü. Foggia’daki Riuniti hastanesinin tarihi papazıydı ama aynı zamanda son Ayini birlikte yapan rahiplerden biriydi. aziz ilan edilecek adam. “Sunak, günah çıkarma ve hasta kardeşlere hizmet arasında geçen bir hayat – San Giovanni Rotondo kardeşlerin anısı – 22 Eylül 1968’de kutsal kardeşin son ayinine hizmet eden keşişti”.

Abel Ferrara, Monte Sant’Angelo’da Padre Pio hakkında bir film çekiyor: “Benim için o, Pasolini gibi bir aslan”

kaydeden Antonella Gaeta

11 Aralık 2021

O sırada, Kardeş Leonardo Marcucci otuz yaşın biraz üzerindeydi: 9 Ekim 1936’da San Giovanni Rotondo’da doğdu ve 2 Eylül 1956’da, yirmi yaşındayken Capuchin rahiplerinin minör kıyafetlerini giydi. 14 Şubat 1965’te rahip olarak atandı ve şans eseri 22 Eylül 1968’de Padre Pio’nun yanında Ayini kutlarken buldu. “Neredeyse bir yıldır manastırdaydım – Padre Pio ile yaptığı bir röportajda kendini hatırladı. TV – ve Peder Mariano’dan ayine hizmet edebilmesini istemiştim”. 22 Eylül önemli bir gündü, Padre Pio’dan alınan kalıcı damganın 50. yıldönümünden birkaç gün önce düşmüş ve dünyanın her yerinden hacılar San Giovanni Rotondo’ya gelmişti.

Padre Pio tarafından kutlanan şafak ayinine katılabilmek için iki bin kişi Santa Maria delle Grazie kilisesine akın etti ve Peder Leonardo Marcucci bu sözü Peder Mariano unuttuktan sonra son anda kapmayı başardı: o zaman Pietrelcina rahibinin yanında alt diyakoz olarak sunağa çıktı, oradan ne kadar acı çektiğini fark edebildi ve ayrıca – “sol elinde” – stigmata’nın son izlerini görmeyi başardı, ” kırmızı bir nokta”, Peder Leonardo’nun kendisinin de söyleme fırsatı bulduğu gibi.

Padre Pio’nun yanında kutlanan ilk ayin onun için “mutlu ve şok olmuştu”, kutlamanın sonunda Pietrelcina rahibinin çektiği hastalığa da tanık oldu, bunun son olacağını bilmiyordu. Gerçekten de, Padre Pio birkaç saat sonra, 23 Eylül gecesi öldü ve Peder Leonardo Marcucci – diğer Capuchin rahipleri gibi – dünyevi yaşamının son anlarında ona yakın olmak için odasının önüne koştu. Peder Leonardo Marcucci, Padre Pio TV ile yaptığı röportajda “Tek bir gözyaşı dökmedim – Benim için o ölü bir insan değildi, bende bir neşe izlenimi verdi. Belki kutsallaştırılacağını düşündüm ve kutsallık bir sevinç”.

“Sevgili Peder Leonardo – şimdi Sant’Angelo ve Padre Pio’nun dini bölgesinin Capuchin rahiplerinin onu Facebook’ta gönderdikleri selamlama – Lord sizi Padre Pio ve tüm sevdiklerinizin katılacağı lezzetlerin görkeminde ağırlasın. merhum kardeşlerim mutlaka sizi bekliyor”. Cenaze 31 Mart’ta saat 10.30’da Foggia’daki Immaculate Conception manastır kilisesinde yapılacak.