Palamara, bir yıl hapis cezasına çarptırıldı: “Davaların ağırlığından kurtuldum, sorumluluk kabul etmiyorum”

AIM

New member
27 Şub 2022
734
0
0
İçin Luke Palamara Perugia’da girişimciyle ilişkileri nedeniyle suçlandığını gören soruşturmanın ana hattı bir yıl hapis cezası, ertelenmiş hapis cezası ile bitiyor. Fabrizio Centofanti. Bugünkü duruşmada, Umbria başkentindeki mahkeme, aslında, eski yargıcın avukatları ve avukatlarının ileri sürdüğü savunma pazarlığı talebini kabul etti. Robert Ramponi Ve Benedetto Buratti Perugia savcılığının Palamara’ya yöneltilen suçlamayı yeniden belirlemesinin ve bu nedenle yolsuzluk suçunu daha az ciddi olan yasa dışı nüfuz kaçakçılığı olarak yeniden sınıflandırmasının ardından.

Palamara, savunma pazarlığı hakkında “Ancak hiçbir sorumluluğumu kabul etmeden kendimi yargılamaların ağırlığından kurtarmaya karar verdim” dedi. Bunu yaptım çünkü sükuneti bulmak ve yargı sistemimizin kesinlikle pohpohlayıcı olmayan bir aşamasını aşmak için geleceğe bakmamız gereken bir zaman olması gerektiğine inanıyorum” diye ekledi. “Dört yıl sonra -Palamara’nın hatırladığına göre- şiddetli çatışmaların bile yaşandığı bir bölüm kapanıyor. Savcının titizliği ve dengesi sayesinde, Cartabia yasasının farklı ve kesinlikle daha az ciddi bir suç hipotezi için sağladığı alternatif ayinlere erişerek. Raffaele Kantonu“.

Hakimler, bugün yine eski yargıcın arkadaşını suçu işlemediği için kısaltılmış usulle beraat ettirdi, Adele Attisani. Sanıklardan hiçbiri duruşma salonunda hazır bulunmadı. Bugünkü kararla, son yıllarda CSM’yi ve yargıyı sarsan soruşturmanın önemli bir bölümü kapanıyor.

Hâlâ ön duruşma aşamasında olan son ve en son soruşturma, her zaman, Palamara’nın “işlevlerini ve yetkilerini” diğerlerinin yanı sıra katılım karşılığında iki girişimciye vermekle suçlandığı bir savunma pazarlığıyla tanımlanabilir. “çok avantajlı bir anlaşma”, iki scooter’ın ücretsiz kullanımı ve Capri ve Roma’da konaklama. Yine de Perugia’da, CSM’nin eski meclis üyesi ve yargıcın suçlandığı dava hâlâ devam ediyor. Stefano Rocco Fava resmi gizliliği ifşa etmek ve kullanmakla ve yalnızca Fava, ayrıca bir bilgisayar sistemine yasa dışı erişim sağlamakla suçlanıyor.

konular