Pereira: Eleştirilmek istemiyorsanız diğer iş yapın

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
UEFA Avrupa Ligi ikinci hafta maçında Olimpiakos’u ağırlayacak Fenerbahçe’de teknik yönetici Vitor Pereira basın toplantısında soruları yanıtladı.

Çabayı pahalandıran Vitor Pereira, “Hiç kuşku yok ki kuvvetli bir maç olacak. Âlâ ve deneyimli bir ekibe karşı oynayacağız. Bizim üzere büyük bir kulüp. Portekizli bir teknik yöneticileri var ve arkadaşız. Natürel yarın rakip olacağız. Umarım yarın taraftarımızın gücü alanda olur zira buna muhtaçlığımız var.” diye konuştu.

Sakatlıktan dönen isimlerle ilgili de konuşan Pereira, “Onlar yarın hazır olsalar bile bu tıp bir maç yerine adım adım dönmeleri daha gerçek olur diye düşünüyorum. Ancak yarın her halükarda 11 oyuncu alanda olacak.” dedi.

“AVRUPA LİGİ’Nİ KAZANACAĞIZ DEMEMİ Mİ BEKLİYORSUNUZ?”

Pereira açıklamalarında, “Eğer eleştirilmek istemiyorsanız öteki bir iş yapmanız lazım. Beşerler barlarda kafelerde daima konuşurlar. Tenkit de futbolun sihirli taraflarından biri. İçeride sizin ne yaptığınızı bilmiyorlar lakin daima konuşuyorlar. Herkes teknik yönetici, herkes benden daha düzgün biliyor. Lakin ben buradayım ki benim hakkımda konuşuyorlar. İnsanların benim hakkımda konuşması canlı hissetiriyor ve buna alışmam gerekiyor.

Maksadımız yarın kazanmak. Kümede birbirine yakın gruplar var. Birbirine benzeri kadrolar. Bir kadronun başkalarından üstün olduğunu düşünmüyorum. Biz de üç puan için yarın elimizden geleni yapacağız. Size Avrupa Ligi’ni kazanacağız dememi mi bekliyorsunuz? Ben gerçekçi biriyim, benim için kıymetli olan yarınki maç.

“İNSANLARIN SAATLERCE niye SİSTEM KONUŞTUĞUNU ANLAMIYORUM”

kimi vakit sorudan çok aslında o soru bir yorummuş üzere oluyor. Daha evvel de söylemiş oldum, daima üçlü defans duyuyorum fakat futbol bu değil, değerli olan dinamiklerdir. Futbolcularla nasıl bir bağ yarattığınızdır. Pres yaptığınızda farklıdır, geriye çekildiğinizde farklıdır. niye insanların saatlerce sistem konuştuğunu anlamıyorum. Değerli olan davranışlardır. Bence âlâ bir hazırlık periyodu geçirdik. çabucak sonrasında Serdar ve Pelkas sakatlandı. daha sonra üç günde bir maç oynadığımız periyoda girdik ancak biz bunun üstesinden geldik. Artık sakatlar dönecek ve daha kuvvetli olacağız. İdmanlarda kusurları düzeltecek vaktiniz olmuyor. Kıymetli olan her insanın odaklanmasını sağlamaktır. Taktikten fazla bunu sağlamak daha kıymetli.

“CAULKER YETERLİ BİR OYUNCU”

Caulker güzel bir oyuncu. Kendisine de deklare ettim. Düzgün bir karakter ve âlâ bir oyuncu lakin benim sistemime uygun değildi. Steven Caulker’ın ne kadar düzgün bir oyuncu olduğunun farkındayım fakat geride büyük boşluklar bıraktığımız sistemde maalesef ondan yararlanamazdım. Kim Min-Jae fazlaca üst seviye bir oyuncu. Benim tahminen de bugüne kadar çalıştığım en yeterli oyunculardan biri.

“BAZI GAZETECİLER BİR OYUNCUYU DAHA ÇOK TUTUYOR”

Şu komik ki kimi gazeteciler bir oyuncuyu daha epeyce tutuyor, daha fazlaca seviyor ancak günün sonunda sonucu ben veriyorum. Berisha’nın da başka oyuncuların da performansından memnunum. Her biri ekip oyuncusu. Berisha da birebir biçimde. Çok fazla çalışıyor. Buraya geldiği üzere alana çıkmak zorunda kaldı. Tıpkı Crespo, Max Meyer üzere. Öz itimatlarını kazanmaya çalışıyorlar ancak hepsinden memnunum.” sözlerini kullandı.