PES’in yerini alacak eFootball 2022’nin PC sistem ihtiyaçları

Teknoİstanbul

New member
6 Haz 2021
345
0
1
KONAMI tarafınca geliştirilen ve yayınlanan ünlü oyun serisi Pro Evolution Soccer, bu yıl çok farklı bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

PES severler 2022 sürümünü merakla beklerken; üretimci KONAMI, oyunun artık Pro Evolution Soccer olarak değil, “eFootball” ismiyle piyasaya sürüleceğini açıklamıştı.

Yapılan açıklamaya göre eFootball 2022, 30 Eylül 2021’de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Windows 10 ve Steam üzerinden büsbütün fiyatsız olarak yayınlanacak.

Oyunun, çıkışından daha sonra sonbahar ayları ortasında gelmesi planlanan birinci büyük güncellemeyle ise iOS ve Android sürümleri yayınlanacak.

EFOOTBALL 2022 SİSTEM İHTİYAÇLARI

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Konami’nin yaptığı tanınan oyun serisi PES’in yeni oyunu eFootball 2022’nin PC sistem ihtiyaçları belirli oldu.

Asgarî:

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi
  • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64bit
  • İşlemci: Intel Core i5-2300, / AMD FX-4350
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 660 Ti / Radeon HD 7790
  • Ağ: Genişbant İnternet teması
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
Önerilen:

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi
  • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64bit
  • İşlemci: Intel Core i5-7600 / AMD Ryzen 5 1600
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 590
  • Ağ: Genişbant İnternet kontağı
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
OYUNDAKİ YENİLİKLER

eFootball 2022’nin alışılmış PES oyunlarından farklı kılacak en büyük özellik, kullanılan oyun motoru olacak.

Konami bu yıl eFootball’da, PES 2021’de kullandığı FOX Engine isimli oyun motoru yerine Unreal Engine 4’ü kullanmaya başladı. Bu değişiklikle oyun tecrübesinin de farklı bir noktaya ulaşması hedefleniyor.

eFootball 2022, birinci çıktığında yalnızca 9 takımla ( FC Barcelona, FC Bayern München, Juventus, Manchester United, Arsenal FC, SC Corinthians Paulista, CR Flamengo, CA River Plate ve São Paulo ) oynanabilecek ve sadece şov maçları yapılacak. çabucak sonrasında oyuna yeni modlar ve ekipler eklenecek.

Öte yandan, oyun fiyatsız olmasıyla birlikte hem de çapraz platform takviyesine sahip olacak. bu biçimdece Playstation’da oyunu oynayan bir kişi, farklı konsoldan biriyle karşılaşabilecek.