Rıdvan Dilmen’den Gaziantep FK-Beşiktaş maçı yorumu

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, 0-0 biten Gaziantep FK – Beşiktaş maçını kıymetlendirdi.

N’Sakala’nın sıhhatinin her şeyden daha değerli olduğunu vurgulayan Rıdvan Dilmen, “100 dakika oynandı oyun, epeyce uzun bir süre bu. Maçın birinci yarısı ortada. 35-45 ortası Beşiktaş hamle yapmak istedi lakin rakibini açamadı. Lakin ikinci yarıda geçen haftaki Beşiktaş’tan emsal bir tablo gördük. Oyuncular büsbütün maça konsantre olduğu için Necip gördü ve koştu. N’Sakala’nın rahatsızlığından daha sonra oyuncu değişikliği oldu, biraz şablon oynadı. Sakatlığa kadar Beşiktaş’ın 1 puanı cepteydi, artı 2 puan daha alabilirdi. Son 10 dakikada da 1 puana razı olan bir Beşiktaş gördük.” dedi.

“LARIN KURALA TAKILDI”

Larin’in birinci 11 başlaması gerektiğini söyleyen Dilmen, “Moralli bir Larin, bugün sanki Kenan’ın yerine başlayabilir miydi? Sanırım yerliye takıldı. Larin’le oynaması için Rıdvan’la başlaması lazım. 8+3’e takıldı Beşiktaş. Larin’in geçen haftaki performansını gördükten daha sonra ben, Larin’le başlamama sebeplerinden en değerlisi olarak yabancı hududunu görüyorum. Yalnızca bu yüzden Mert Günok’u almaları kıymetli.” sözlerini kullandı.

“8+3 DERT ÇIKARACAK”

Yeni yabancı kuralının Beşiktaş’ı zorlayacağını söyleyen tecrübeli yorumcu, “8+3 yarın öbür gün Beşiktaş için külfet çıkaracak üzere duruyor. Vakit zaman Ghezzal’ı dinlendirip, Töre’yi de oynatacaktır Sergen Hoca. Antep güçlü bir deplasmandır. Beşiktaş ile oynamaları, mesken sahibi olmaları, daha canlı olmaları kıymetli bir etkendi geçen haftaya nazaran Antep ekibi için.” dedi.

“ATIBA’YA ‘SEN HAYIRDIR’ DENMELİ”

Öte yandan Atiba hakkında da değerlendirmede bulunan Rıdvan Dilmen, “Beşiktaş’ın en büyük sorunlarından biri şu oldu; 4-1-4-1 bir anda bozuldu. Atiba, kimi vakit Kenan’ın önüne geçti. Atiba için biraz İstek, biraz Alex diyoruz ya. Fazla Alex olma, İstek Çalımbay ol kimi vakit. Atiba’nın 2. santrfor oynamaya hakkı yok, o denli bir lüksü yok. Sergen Yalçın’ın su molasında ya da devrede “Atiba sen hayırdır, santrfor mu oldun?” demesi gerek. Atiba, Kenan’ın yanına fazla girmeseydi daha fazla durum bulurdu Beşiktaş. Atiba’nın özel bir seyircisiyim ben. Lakin bugün konum olarak yanlış yaptı.” formunda konuştu.