Rıdvan Dilmen’den TFF başkanlığı için açıklama

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) istifa zelzelesi yaşandı. Üst seviye yöneticilerin akabinde Lider Nihat Özdemir de bakılırsavi bıraktığını deklare etti.

Bu gelişmelerin akabinde gözler futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’e çevrildi. Keza Dilmen’in, geçtiğimiz hafta toplumsal medyada yaptığı açıklamalar gündeme taşındı. Dilmen’in kelamları, “Aday olacak” savlarını kuvvetlendi fakat açıklama geldi.

“GÖREVDEN KAÇMAYIZ” DEDİ LAKİN…

Rıdvan Dilmen geçen hafta “Türkiye Futbol Federasyonu’yla ilgili yapılanmayla ilgili bir teklif almadım. Almış olsaydım Türk futbolu bu biçimde bir durumda olmazdı. Tıpkı şey kulübüm Fenerbahçe için de geçerli. yenidendan altını çiziyorum, Türk futbolunun bana gereksinimi olduğunu görüyorum net bir biçimde. Nerelere kadar gidildiğini görüyorum. Fakat biz vazifeden asla kaçmayız. Sıhhat niçinlerinden dolayı meşakkatler olabilir lakin. Ben yapılanma konusunda Türk futboluna 4-5 yıl ortasında Allah ömür verirse, epeyce daha ileri götüreceğime inanıyorum, hakikat insan kaynaklarıyla.” açıklamasını yaptı ve bu kelamlar akıllara adaylık ihtimalini getirdi.

“TFF BAŞKANLIĞINA ADAY DEĞİLİM”

Nihat Özdemir’in istifasının akabinde bir açıklama daha yapan Rıdvan Dilmen “TFF başkanlığı güç iş. Yapabileceğime inanıyorum. Bu adayım manasına gelmiyor. Alt takımlar âlâ biçimde yapılırsa, yapılabilecek bir iş. Futbolun uygun yerlere gelmesi için TFF lideri olmama gerek yok. Olmayayım aslına bakarsan, o denli bir niyetim de yok. Aday değilim.” tabirlerini kullandı.