Ringlerin Kurdu Nefise’nin sinemaları aratmayan muvaffakiyet öyküsü

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
“Ringlerin Kurdu” olarak tanınan 21 yaşındaki ulusal atlet Nefise Atalay, gibisi fakat sinemalarda görülebilecek bir muvaffakiyet öyküsüne sahip.

DÜNYA İKİNCİLİĞİ DAHİL 150’YE YAKIN MADALYASI VAR

Gençler Dünya Şampiyonası ikinciliğinin de ortalarında olduğu 150’ye yakın madalya kazanan Nefise Atalay, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Vücut Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi Kısmı’nda eğitimini de sürdürüyor.

DÜNYA ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLANIYOR

Tayland’da 5 Aralık’ta yapılacak Muaythai Büyükler Dünya Şampiyonası’na antrenörü Murat Kaya ile Aydın Kung Fu Spor Kulübünde hazırlanan Nefise Atalay, hayatını ve gayelerini anlattı.

BABASI CEZAEVİNE GİRDİ, ANNESİ TERK ETTİ

Babasının cezaevine girdiğinde çabucak hemen 5 yaşında olduğunu tabir eden Atalay, annesinin meskeni terk etmesi niçiniyle 15 yaşındayken kendisinden ay farkıyla büyük ağabeyi ve 13 yaşındaki kardeşiyle meskenlerinde yalnız kaldıklarını söylemiş oldu.

Sıkıntı bir çocukluk devri geçirdiklerini söz eden Atalay, şöyleki devam etti:

“Küçük yaşta büyük sorumluluk almak zorunda kaldım, daha kendimi tam olarak tanıyamadan. Bu süreçte kulübümün dayanağı epey fazla oldu. Anne ve baba yok, 4 kardeş bir meskende kalıyoruz ve hakikaten güçlü devirlerdi. Kulübüm olmasaydı bu kadar başarılı olur muydum bilemiyorum.”

“TAHSİLİMİ ANTRENÖRÜME BORÇLUYUM”

Kuzenlerinin idmanını izlemek için gittiği Aydın Kung Fu Spor Kulubünde muaythai ile tanıştığını anlatan Atalay, bunun hayatında bir dönüm noktası olduğunu tabir etti.

Devletin ve kulübünün dayanağıyla hayata adeta bir daha “merhaba” söylemiş olduğini anlatan Atalay, spora başladıktan 5 ay daha sonra Antalya’da yarıştığı 2016 Wushu-Kung Fu Türkiye Şampiyonası’nda birincilik elde ettiğini lisana getirdi.

bu vakitte akrabalarının sporla ilgilenmesine sıcak bakmadığını da belirten Atalay, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Aile durumlarından dolayı ortaokuldan daha sonra çalışmak zorunda kaldım. Liseye bir yıl geç başladım. Spora giderken, ‘Sen kız çocuğusun yapamazsın, güçsüzsün’ üzere çok reaksiyonlar oldu. İdmandan meskene döndüğümde bu üslup olumsuz cümleler çok negatif etkiliyordu. Antrenörümün dayanağı fazlaca oldu. Kuaförde çalışıyordum. Oradan koştura koştura idmana yetişmeye çalışıyordum. Bu süreçte beni alıp okula yazdıran kişi de antrenörüm. Ailemi ikna eden de antrenörüm oldu. Şu anda iki üniversite okuyorsam bunu antrenörüme borçluyum. O yüzden minnet duyuyorum.”

“TÜRK BAYRAĞINI BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜNDE DALGALANDIRACAĞIM”

Tayland’da 5 Aralık’ta yapılacak şampiyonada amacının birincilik olduğunu belirten Atalay, kelamlarını şöyleki tamamladı:

“Ben kendimi şampiyon olarak görüyorum. Elimden gelenin en uygununu yapacağım. Şampiyon olarak döneceğim. Orada Türk bayrağını birincilik kürsüsünde dalgalandıracağım. Bu süreçte takviye olan herkese teşekkür ederim.”

“RİNGLERİN KURDU, GURUR DUYUYORUM”

Ulusal Grup Antrenörü Murat Kaya ise Nefise’nin tuttuğunu koparan bir yapısı olduğunu ve o niçinle de “Ringlerin Kurdu” olarak anıldığını aktardı. Kaya, atletinin başarılarıyla gurur duyduğunu tabir etti.