Ronaldo La Palma’daki volkanik patlama için harekete geçti

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, 500 milyon dolarlık serveti ile ön plana çıkıyor. Yaptığı yardımlarla da isminden sıkça bahsettiren Ronaldo, İspanya’nın La Palma Adası’nda yaşanan volkanik patlamada mağdur olan halk için kollarını sıvadı.

İspanya’nın güneybatısındaki Kanarya Adaları kümesinde yer alan La Palma adasında 19 Eylül’de meydana gelen volkanik patlamanın akabinde yardım davetleri yapılmaya başladı.

Biroldukça yardım kampanyalarında ismi geçen Manchester United forması giyen 36 yaşındaki Ronaldo, mağdurlar için kollarını sıvadı.

Yardım için kurulan fona katkı sağlamak isteyen yıldız futbolcu, imzalı Portekiz Ulusal Kadro formasını bağışladı.

Cristiano Ronaldo, yaşanan doğal afetin akabinde konutlarını terk etmek zorunda kalan 7 bin şahsa bağışlanması hedefiyle 7 numaralı formasını açık artırmada satılmasını istedi.

Eylül ayında başlayan ve aralık ayına kadar devam eden volkanik hareketlenme daha sonrası 2 bin 910 konut kullanılamaz hale gelirken lavlar adanın büyük bir kısmını yaktı.

Bağışlanan imzalı forma, Madrid’de yapılacak açık artırmada satılacak ve teklif 3 Ocak’a kadar sürecek.

Ünlü futbolcu, 2012 yılında Altın Ayakkabı mükafatı açık artırmada satışa çıkardı ve gelirini Filistin’e bağışladı.

Öte yandan 2014’de Ramazan ayında Filistin’e 2 milyon dolarlık yardımda bulundu.

2013 yılında UEFA’nın Yılın Kadrosu takımında yer aldı. 100 bin euro’luk mükafata layık görülen Ronaldo, mükafatını Kızıl Haç’a bağışladı.

2014 yılında Real Madrid’le bir arada Şampiyonlar Ligi’ni kazandı ve karşılığında 500 bin euro prim kazandı. Akabinde elde ettiği parayı da elçisi olduğu yardım kuruluşlarına bağışladı.

Annesinin 2007’de göğüs kanserini yenmesiyle Portekiz’deki göğüs sıhhati merkezine 150 bin euro’luk bağış yaptı.

2015’te Nepal’de meydana gelen sarsıntıda hayatını kaybedenlerin aileleri ve ziyan nazarann vatandaşlar için 6 milyon euro bağışladı.

2014’te Erik Ortiz Cruz isimli 10 aylık bir çocuğun annesi yıldız futbolcudan formasını istedi.

Ronaldo’nun diyaloga girdiği ailenin hayat kıssasını öğrendi ve Ortiz’in hasta olduğunu öğrendi.

10 yaşındaki çocuğun beyin ameliyatı için gerekli olan 70 euro’yu ödedi ve daha sonrasındaki tedavi masraflarını da üstlendi.

Üçü taşıyıcı anniçin, biri sevgilisi Georgina Rodriguez’den olmak üzere dört çocuğu bulunan Ronaldo, sevgilisiyle birlikte beşinci çocuğunu kucağına almak için gün sayıyor.