Sabri Sarıoğlu: Lahm’ın attığı gol düşlerime giriyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Galatasaray ‘a 1999-200 döneminde transfer olan Sabri Sarıoğlu’nun sarı-kırmızılı ekipteki mesleği 2017-2018 döneminde bitmiş oldu.

Tecrübeli sağ bek, Galatasaray’dan ayrılmasının akabinde Göztepe’yle muahede sağladı fakat dönem sonunda futbolculuk mesleğini sonlandırdı. Türk futbolunun efsane ismi mesleğiyle ilgili itirafta bulundu.

Sabri Sarıoğlu A Spor’da yayınlanan programda sarı-kırmızılı ekip, Dünya Kupası, Jesus, Boey ve mesleğiyle ilgili konuştu. Katar 2022 Dünya Kupası’ndaki favorilerini açıklayan Sarıoğlu; “Fransa, İspanya ve Brezilya. Bu üç kadronun içinden bir şampiyonun çıkacağını düşünüyorum.” dedi.

“Boey ligimizin en düzgün sağ beki”

Boey’le ilgili konuşan Sarıoğlu, “Sacha Boey, şu anda ligimizin en yeterli sağ beki pozisyonunda. Hem ofansif tıpkı vakitte defansif manada göz doldurdu. Bununla yetinmemesi gerekiyor. Bek oyuncularının ofansı epey güzel olmalı. Bu dönem inanılmaz bir çıkış yakaladı ve bunu daha da artırmalı. İnanıyorum ki daha da üzerine çıkacak potansiyeli var ve biraz daha kendini geliştirirse daha da güzel performans göstereceğine inanıyorum.” tabirlerini kullandı.

“Jesus renkli bir karakter”

Jesus’la ilgili Sarıoğlu, “Çok renkli bir karakter Jesus, deneyimli bir teknik yönetici ve rotasyonu hayli yeterli yapıyor. Oynamayan oyuncular kulübede mutsuz olurlar trip atarlar. Jesus geldikten daha sonra o denli bir hava yaratmış ki futbolcu biliyor ‘Ben üzülürsem trip atarsam hoca beni tekrar oynatmaz’ diyor. Oyuncu her vakit kendini hazırda tutuyor.” dedi.

“Lahm’ın golü ayda bir kez düşüme girer”

EURO 2008’deki Almanya maçından bahseden Sabri, “Benim her ay bir kez Almanya’nın attığı son dakika üçüncü golü düşüme girer. En az bir kere girer. Maçı hatırlayanlar tahminen bilir. Uğraşın birinci yarısında hayli değerli bir atağa çıkarken Almanyalı bir oyuncunun yerde yattığını görür görmez Hamit Altıntop durdurup topu dışarı atmıştı. Biz de birebir durumu son dakika Almanlar’dan bekledik. Kazım yerdeydi, dışarı atmalarını beklerken iki üç saniyelik dalgınlıkla golü yedik. Golü atarken Philip Lahm önümden ikiye bir yapıp geçti. O sahne hayalime girer. İkinci golde ben ona çalım atıp geçmiştim daha sonra o benden intikamını aldı. “ açıklamasında bulundu.