Şansal Büyüka’dan Ali Koç’a tenkit

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Duayen gazeteci Şansal Büyüka, Fenerbahçe ‘de yaşanan son gelişmeleri kıymetlendirdi.

Büyüka, sarı-lacivertli kadroyla ilgili çarpıcı tabirler kullanırken, lider Ali Koç’a seslendi.

“OTORİTESİ TARTIŞILMAZ BİR HOCA İLE ANLAŞILMAK ZORUNDA”

“Fenerbahçe bu kadar sıkça “kriz hocaları-nöbetçi hocalarla” yönetilemez.” diyen ünlü yorumcu, “Futbolcular hocanın birkaç maçlık ya da birkaç aylık olduğunu herkesten yeterli biliyorlar, dikkate bile almıyorlar. Fenerbahçe’ye gelen bir oyuncu, ne kadar parlak bir müddetçten gelirse gelsin, niçin daima hep geriye gidiyor? Fenerbahçe aldığı bir oyuncuyu niçin ileri taşıyamıyor? Haydi ondan vazgeçtim, mevcut halini niçin koruyamıyor?

Otoritesi tartışılmaz bir hoca ile anlaşılmak zorunda… Emekliliğe dayanmış değil, genç, hırslı, grup üstünde otorite kuracak, alandaki oyuna imzasını atacak, futbolcuları hizaya sokacak ve söylemiş olduğini yaptıracak bir hocaya…

Fenerbahçe’yi ikinci sınıf kaleciler, üçüncü sınıf golcüler temsil edemez. O büyüklüğü taşıyamaz. Fenerbahçe’nin şampiyon olabilmesi için üstün bir kaleciye, biri kesinlikle 25 gol ortalamasını bulacak epeyce düzgün iki santrfora gereksinimi var. Kanatsız kuşlar üzere çırpınan santrforlarla lakin bu kadar olur.”

“UEFA KRİTERLERİ MAZERET DEĞİL”

Milliyet’teki köşesinde, Ali Koç’un yanıldığını kabul etmesine karşın hakikat adım atmadığını savunan Büyüka, “Ali Koç çabuk karar verecek. Bir futbolcu için bir ay, bir hocayı almak için üç ay vakit harcamayacak. Hem yanlış yaptığını söyleyip, hem tıpkı yanlışa devam etmeyecek. UEFA kriterlerini falan artık mazeret olmaktan çıkaracak.

Lider, yanlışını kabul ediyor, buna karşın gerçek adımı bir türlü atmıyor. Bu kadar dünya görüşü, bu kadar geniş bir etraf, sınırsız bir güç, inanılmaz ve katıksız bir Fenerbahçe sevgisi… Buna karşın, Ali Koç başkanlığında Fenerbahçe, tarihinin en acılı, en başarısız, en ızdıraplı günlerini yaşıyor.

“SİZE YAZIK, FENERBAHÇE’YE YAZIK”

Sayın Lider, size yazık, Fenerbahçe’ye yazık… Bari dört yıllık geçmişten ders alın. İnadı, gururu, “Ben bilirim” efelenmesini bırakın. Madem “yanıldım” diyorsunuz, çabucak bugün, bir gün bile geç kalmadan, birinci yanlışsız adımı atın. Size gerçek adımı attıracak insanların ihtarlarını dikkate alın. Yandaşları yanınızdan uzaklaştırın. İsminize, gücünüze ve Fenerbahçe’ye yakışır biçimde büyük oynamaya başlayın.”